Trwa ładowanie...

Il Volo po znakomitych koncertach we Włoszech. Polscy fani czekają na Gliwice

Po włoskiej części tournée, fani zachwyceni są formą wokalną Il Volo. Kilkanaście koncertów zespół zaśpiewał przy wypełnionym audytorium i ogromnym aplauzie publiczności. Występy z okazji 10-lecia istnienia tria były przepełnione radością i wdzięcznością za dotychczasowy czas, jaki wokaliści spędzili na scenie. Fani w Polsce już odliczają dni do koncertu w Gliwicach.

Il Volo po znakomitych koncertach we Włoszech. Polscy fani czekają na GliwiceŹródło: Materiały prasowe
df0hugi
df0hugi

Przez półtora miesiąca Il Volo wystąpiło 15 razy, śpiewając w ogromnej większości we Włoszech. Tylko dwukrotnie wyskoczyli poza Italię, wówczas zaprezentowali się w Attard na Malcie i w chorwackim Dubrowniku. Wszędzie były to koncerty pod chmurką, niekiedy w spektakularnych miejscach. W mieście Borletta trio zaśpiewało na zamkowym dziedzińcu, w Merano na torze konnym, a w Palermo – w letnim teatrze.

Kilka razy fani oklaskiwali swoich idoli na placach miejskich. Tak było w Palmanovie, Locarno, Lecce i miejscowości Cattolica. Oddech starożytności czuli chłopaki podczas występów w Chieti i Taorminie.

Antyczny teatr w sycylijskiej Taorminie, gdzie widownia koncertowa ma widok nie tylko na scenę, ale także na Etnę i zatokę Morza Jońskiego, jest niemal stworzony dla występów włoskiego tria! Przez fanów zespołu miejscowość została okrzyknięta nawet stolicą Il Volo! W tamtejszych letnich koncertach biorą udział nie tylko Włosi, ale także wczasowicze z całego świata, m.in.: Amerykanie, Rosjanie, Japończycy, a także... Polacy.

W tym roku nie brakowało na koncercie w Taorminie przedstawicieli fanklubów Il Volo, a wśród transparentów przekazujących słowa uwielbienia w kierunku wokalistów, nie brakowało także biało-czerwonych barw. Ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności Piero, Ignazio i Gianluca dużo żartowali pomiędzy piosenkami, wspominali początki swojej działalności artystycznej, przytulali starsze i młodsze fanki.

df0hugi

- Dystans pomiędzy widownią a artystami w przypadku tej sceny zawsze jest bardzo mały i nawet ci, którzy mieli miejsca nieco dalej czuli, że artyści są niemal tuż obok nich. W budowaniu niezwykłego nastroju włączyła się także sceneria Teatru Antycznego w Taorminie. Umiejętnie podświetlone ruiny oraz mrok nocy dodawały sznytu całemu wydarzeniu – przyznaje Monika Fronczak, redaktor naczelna Il Volo Poland, która pojechała specjalnie na koncert tria na Sycylię.

Na publiczności w Taorminie wielkie wrażenie zrobiła niesamowita forma wokalna śpiewaków, a w szczególności Ignazia. Widać było, że trio świetnie przygotowało się do nowej odsłony swojej trasy Musica Tour, w trakcie której promują najnowszą płytę.

- Piosenki, wykonywane przez artystów, przy akompaniamencie niesamowitej orkiestry rozrywkowej, za każdym razem kończyły się owacjami na stojąco. Nie brakowało także wspólnego śpiewania wraz z widownią bardzo dobrze znającej teksty zarówno nowych piosenek trio, jak i tych nieśmiertelnych melodii włoskich. Wyjątkowym elementem koncertu w Taorminie był duet Piero i Ignazio, którzy są rodowitymi Sycylijczykami. Panowie zaśpiewali piosenkę "E vui dormiti ancora”, której tekst napisany został w dialekcie sycylijskim – opowiada Monika Fronczak.

df0hugi

W czasie włoskich koncertów zespołowi towarzyszył znakomity skrzypek Alessandro Quarta, który akompaniował chłopakom podczas ich solowych występów. Wszystkie koncerty charakteryzowały się większą swobodą niż w przypadku występów klasycznych promujących płytę Notte Magica poświęconej Trzem Tenorom podczas wcześniej trasy koncertowej.

Po koncertach we włoskich miastach, a także w Attard i Dubrowniku na portalach społecznościowych fani rozpływali się w zachwytach. Dominowały entuzjastyczne komentarze w stylu: "jesteście cudowni, fantastyczni, wspaniali, wyjątkowi...” oraz podziękowania za to, że są dostępni i się nie zmienili.

Czy spodziewany występ w Gliwicach będzie równie wielkim wydarzeniem? To trzeba sprawdzić! Koncert promujący płytę "Musica” i świętujący 10-lecie zespołu Il Volo odbędzie się 14 września w Arenie Gliwice. Bilety do nabycia poprzez stronę www.prestigemjm.com.

Na koncert zaprasza Miasto Gliwice.

df0hugi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df0hugi