Trwa ładowanie...
d2034vn

Irena Dziedzic nie doczekała się nagrobka. Zakonnice kupują jej znicze z datków

Irena Dziedzic zmarła rok temu w niewyjaśnionych okolicznościach. Dopiero kilka tygodni później zorganizowano jej pogrzeb. Dawna gwiazda telewizji nie miała nikogo, kto zadbałby o jej godny pochówek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Irena Dziedzic nie doczekała się godnego pochówku
Irena Dziedzic nie doczekała się godnego pochówku (East News)
d2034vn

Irena Dziedzic przez 25 lat prowadziła w Telewizji Polskiej program rozrywkowy "Tele-Echo". Choć oglądały ją miliony widzów, odeszła w zapomnieniu.

Dziennikarka zmarła 5 listopada 2018 r. Jej ciało przez ponad 2 miesiące spoczywało w kostnicy. Dopiero 14 stycznia br. odbył się pogrzeb w podwarszawskich Laskach.

Zobacz: Korcz otwiera dom seniora! "Samotność jest obrzydliwa. Kąsa bardziej niż wściekły pies"

Jak łatwo się domyślić, Irena Dziedzic nie doczekała się nagrobku. Jej skromną mogiłą, składającą się z metalowego krzyża, na którym jest przytwierdzona drutem tabliczka i ziemi utwardzonej kamieniami, opiekują się obecnie siostry zakonne.

Grób Ireny Dziedzic tuż po pogrzebie. Dziś pozbawiony jest tylu kwiatów i zniczy. WP Gwiazdy Exclusive
Grób Ireny Dziedzic tuż po pogrzebie. Dziś pozbawiony jest tylu kwiatów i zniczy. (WP Gwiazdy Exclusive)

- Staramy się dbać o każde miejsce, gdzie jest pochowany człowiek, bo większości grobów nikt nie odwiedza. Kwiaty kupujemy z datków ofiarnych. Znicze pali najczęściej młodzież z wycieczek szkolnych - powiedziała zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Króla w rozmowie z "Super Expressem".

W ostatnich latach życia 94-letnia Dziedzic była samotna. Nigdy nie zdecydowała się na założenie rodziny. Mimo że miała blisko 700 tys. zł długów, zatrudniła do pomocy w domu Ukrainkę.

Po jej śmierci sugerowano, że mogło do niej dojść za udziałem osób trzecich. Prokuratura wszczęła w tej kwestii śledztwo. Po badaniach toksykologicznych i wywiadzie środowiskowym umorzono sprawę.

d2034vn

Podziel się opinią

Share
d2034vn
d2034vn