Trwa ładowanie...

Jest przeciwny noszeniu maseczek. "Nie ze mną takie numery, panie Ministrze!"

Ivan Komarenko uważa, że obowiązek noszenia maseczek w czasie pandemii za zbędny. Argumentując swój punkt widzenia posłużył się wypowiedziami ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz ... fragmentem własnej piosenki.

Jest przeciwny noszeniu maseczek. "Nie ze mną takie numery, panie Ministrze!"Źródło: YouTube
d39r7n3
d39r7n3

Wokalista zespołu "Ivan i Delfin" na kilka lat zniknął z showbiznesu. Okazuje się, że główną przyczyną tej decyzji był zły stan zdrowia Ivana Komarenki. Za uboczne skutki terapii gwiazdor obwinia szczepionki. Dlatego jest przeciwny obowiązkowym szczepieniom, nawet tym na koronawirusa.

Artysta postanowił przypomnieć o sobie w nawiązaniu do obecnej sytuacji w kraju. Ivan Komarenko apeluje do rządzących, aby nie zmuszali obywateli do noszenia maseczek. Nagrał o tym filmik, w którym zamieścił fragment wywiadu z ministrem zdrowia.

Zobacz: Koronawirus. Jak gwiazdy spędzają kwarantannę?

Na początku marca minister Łukasz Szumowski zapewniał, że maseczki nie zabezpieczają przed koronawirusem. Jednak później śladem innych krajów wprowadzono obowiązek noszenia maseczek. Wokalista postanowił wyjaśnić, jakie jego zdaniem są prawdziwe powody tej decyzji.

d39r7n3

- Nie jestem krasomówcą, jak poseł Grzegorz Braun z Konfederacji. Nie jestem autorytetem medycznym, jak Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej dr Andrzej Matyja. Mam jednak własny sposób wyrażania swojego niezadowolenia i dziś, dedykując krótki filmik Ministrowi Łukaszowi Szumowskiemu, właśnie z tego korzystam - zapowiedział filmik na Facebooku.

Ivan Komarenko uważa, że obowiązek noszenia maseczek jest po to, aby ...wstawiać mandaty, tresować społeczeństwo i "firmy farmaceutyczne zaszczepiły nas, bez pytania o naszą zgodę". Każdy z argumentów muzyk potwierdza wersem swojej piosenki "i tak już jest, ty dobrze wiesz".

Wyjaśnijmy - sprzeczne informacje dotyczące sensu noszenia maseczek wynikały z braku uzasadnienia medycznego, w jaki sposób COVID-19 może się rozprzestrzeniać. Z najnowszych badań naukowców wynika, że głównym mechanizmem przenoszenia wirusa nie są drobne aerozole, ale duże kropelki, zatem noszenie masek przez wszystkich gwarantuje wyższy poziom ochrony. Nie jest to metoda całkowitego usunięcia zagrożenia zakażenia koronawirusem, ale sposób na jego ograniczenie.

Jednak Ivan Komarenko nieposiadający wykształcenia medycznego nie słucha naukowców, a kieruje się własnymi, jak widać niezbyt błyskotliwymi przemyśleniami.

d39r7n3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39r7n3