Trwa ładowanie...

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska nie żyje. Tercet Egzotyczny przestaje grać

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska zmarła 1 maja, co dla rodziny artystki oznacza koniec Tercetu Egzotycznego. Planowany jest jeszcze jeden, pożegnalny koncert, który zakończy 56-letnią działalność zespołu.

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska nie żyje. Tercet Egzotyczny przestaje graćŹródło: ONS.pl
d34fq58
d34fq58

Izabela Skrybant-Dziewiątkowska razem ze swoim mężem Zbigniewem Dziewiątkowskim i gitarzystą Mieczysławem Metelskim założyli Tercet Egzotyczny w 1963 r. Na przestrzeni lat skład zespołu zmieniał się wielokrotnie i do maja br. Skrybant-Dziewiątkowska była ostatnią żyjącą członkinią oryginalnego składu. Jak dowiedział się "Super Express", rodzina zmarłej wokalistki nie wyobraża sobie dalszej pracy zespołu bez jej udziału.

Obejrzyj: Ewa Kasprzyk: "Polityka od zawsze była dla mnie ciemną stroną życia"

- Szefowa odeszła i śpiewa już tylko aniołom – powiedział menadżer zespołu dziennikowi.

- Rodzina pani Izabeli zdecydowała, że zespół nie będzie kontynuował działalności bez głównej wokalistki i szefowej całej grupy. Tak zdecydowała jej córka Kasia, która od wielu lat również z powodzeniem występowała w rodzinnym zespole. Starsza córka już dawno zrezygnowała z pracy scenicznej i skupiła się na życiu rodzinnym – dodał menadżer.

d34fq58
Tercet Egzotyczny w 2017 r./ons.pl
Źródło: Tercet Egzotyczny w 2017 r./ons.pl

W planach jest jeszcze jeden koncert z udziałem artystów występujących w Tercecie Egzotycznym i przyjaciół pani Izabeli.

Fani Tercetu Egzotycznego powinni także obserwować program "Gwiazdozbiór" na TVP Rozrywka, gdyż jesienią zostanie wyemitowany odcinek poświęcony Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej. Artystkę będzie wspominać m.in. córka Katarzyna Dziewiątkowska, która śpiewała w Tercecie od 1999 r.

d34fq58
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34fq58