Trwa ładowanie...

Jan Nowicki szuka ucieczki na cmentarzu. Wybudował okazały grób rodzinny

Jan Nowicki już kilka lat temu mówił prasie: "Ja się już skończyłem. Zaplanowałem już swój pogrzeb". Co prawda od tamtego czasu nie osiadł na laurach, ale czasami odwiedza cmentarz z rodzinnym grobowcem, gdzie szuka milczenia i ucieczki od hałasu życia.

Jan Nowicki szuka ucieczki na cmentarzu. Wybudował okazały grób rodzinnyŹródło: Filmpolski.pl
dxbfda0
dxbfda0

W 2016 r. Nowicki mówił wprost, że granie już go nie interesuje. Wspomniał także o planach postawienia rodzinnego grobowca w Kowalu (woj. kujawsko-pomorskie). "Super Express" zamieścił zdjęcia okazałej mogiły z wysokim pomnikiem przy samej kaplicy i napisem "Rodzina Nowickich". - Człowiek powinien wiedzieć, gdzie będzie miejsce jego wiecznego spoczynku. I ja wiem. To wiele porządkuje w głowie. Uspokaja – powiedział dziennikowi Nowicki.

Obejrzyj: Dagmara wspomina na cmentarzu zmarłą babcię

80-latek przyznał, że często ucieka na ten cmentarz, "by się za mocno nie zasiedzieć w życiu".

- No i uzmysłowiłem sobie, że jest to miejsce piękne, gdzie króluje milczenie, a milczenie w moim wieku jest ważne, potrzebne, kojące – kto wie, czy nie najważniejsze. To jest ucieczka od hałasu życia, głupoty, zmęczenia zgiełkiem i innymi ludźmi – skwitował Nowicki.

dxbfda0
Jan Nowicki w filmie "11 minut" (2015) Jan Nowicki (po lewej) w filmie "Pan T"/filmpolski.pl
Jan Nowicki w filmie "11 minut" (2015) Źródło: Jan Nowicki (po lewej) w filmie "Pan T"/filmpolski.pl

Aktor już w 2016 r. mówił, że się skończył i prosił, by go więcej nie pytać o granie. Od tamtego czasu dał się namówić na epizodyczne role w "Kamerdynerze" Filipa Bajona i w "Panu T." Marcina Krzyształowicza. Ale żona Anna Kondratowicz podkreśliła, że zrobił to wyłącznie z przyjaźni do reżysera. Na ekranie pojawił się na 11 sekund.

Nowicki znalazł sobie inne zajęcie - pisanie książek. To tej pasji zamierza oddać się na kolejne lata. Niedawno wyszła jego ósma już książka "Moje psie myśli", więc podróżuje po całej Polsce na spotkania autorskie.

- Jak sam mówi o sobie: zmienił zawód aktora na pisarza, zresztą jest przyjęty do stowarzyszenia pisarzy polskich – mówiła Kondratowicz.

dxbfda0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxbfda0