Trwa ładowanie...
d324105

Jerzy Janiszewski nie żyje. Dziennikarz i odkrywca Budki Suflera miał 75 lat

Zmarł Jerzy Janiszewski, dziennikarz i prezenter radiowy. Był odkrywcą i promotorem zespołu Budka Suflera. Miał 75 lat.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Janiszewski wypromował Budkę Suflera
Jerzy Janiszewski wypromował Budkę Suflera (Radio Lublin)
d324105

Jerzy Janiszewski urodził się 17 września 1944 r. w Przemyślu. Praktycznie całą swoją karierę był związany z lubelskim radiem. Dołączył do niego w 1967 r. Przed ogłoszeniem stanu wojennego prowadził też audycje w Programie Drugim Polskiego Radia. Otwarcie popierał strajk studentów w marcu 1968 r., za co aresztowała go Milicja Obywatelska. Zwolniono go z aresztu po kilku tygodniach.

Janiszewski był świadkiem narodzin brytyjskiej i amerykańskiej bohemy artystycznej lat 60. Był uczestnikiem Woodstocku w Bethel koło Nowego Jorku.

ZOBACZ TEŻ: Wzruszony Janusz Gajos na spotkaniu autorskim

W Radiu Lublin prowadził popularną lokalną audycję "Poranek z radiem" oraz "Wehikuł Czasu" i "Beatlemania". W latach 90. prowadził nocne rozmowy ze słuchaczami. W programie "Barachołka" w humorystyczny sposób promował muzykę disco polo.

d324105

Dziennikarz jest uważany za odkrywcę grupy Budka Suflera. Przez lata był promotorem, pracował przy produkcji kilku płyt zespołu. Na swoim koncie miał współpracę z Urszulą i zespołem Bajm. W 2003 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. W 2012 r. odszedł z Radia Lublin.

O jego śmierci poinformowało Radio Lublin. "Kultowy prezenter radiowy, znakomity dziennikarz i producent muzyczny. Największy we wschodniej Polsce kolekcjoner płyt winylowych, chodząca legenda" - pisali o nim na stronie radia. Miał 75 lat.

d324105

Podziel się opinią

Share

d324105

d324105