Trwa ładowanie...

Jerzy Owsiak zarzucił radiowej Trójce, że przemilczała Pol'and'Rock Festiwal

- Trójka, która chociażby moje pokolenie Polaków tak cudownie uczyła rock’n’rolla z najwyższej, światowej półki, stała się radiem politycznym, realizującym partyjne interesy - napisał na Facebooku Owsiak.

Jerzy Owsiak zarzucił radiowej Trójce, że przemilczała Pol'and'Rock FestiwalŹródło: East News, fot: wojciech olszanka
d32e5ta
d32e5ta

Jeszcze dwa lata temu Trójka była patronem medialnym festiwalu organizowanego przez szefa Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Teraz jest nim Antyradio.

Festiwal odbył się po raz 24., ale w tym roku po raz pierwszy pod nazwą Pol'and'Rock. Wcześniej znany był jako Przystanek WoodstockWoodstock. Jest organizowany przez Fundację jako forma podziękowania dla wolontariuszy, którzy w styczniu pomagają w organizacji finału WOŚP.

We wpisie na Facebooku Jurek Owsiak wspominał swoją współpracę z Programem III Polskiego Radia podczas pierwszych edycji festiwalu.

d32e5ta

– Miałem wtedy audycję, zatytułowaną „Magazyn Brum”. Z ogromną dumą prosto z amerykańskiego, woodstockowego pola nadawałem korespondencję na żywo z budki telefonicznej zainstalowanej na festiwalu. Pocztą polową wysłałem także do Trójki kartkę, a radiowo było się czym cieszyć, bo dzięki temu radio miało na miejscu swojego korespondenta, który na żywo nadawał newsy opowiadające o kultowym przecież wydarzeniu.

Owsiak zerwał współpracę z Trójką w 2016 roku.

– Kiedy przyszła "dobra zmiana", odszedłem z Rozgłośni Polskiego Radia przy ulicy Myśliwieckiej 3/5/7. Uczyniłem tak, gdyż na moich oczach dokonywano okrutnych i nie do zniesienia przetasowań w trójkowym zespole. Z radia wyleciały także inne festiwale, jak np. Open’er. Trójka, która chociażby moje pokolenie Polaków tak cudownie uczyła rock’n’rolla z najwyższej, światowej półki, stała się radiem politycznym, realizującym partyjne interesy.

Owsiak zauważył, że Trójka od tamtej pory milczy zarówno na temat festiwalu, jak i na temat finału WOŚP. Zaapelował do dziennikarzy współpracujących z Trójką.

d32e5ta

- Moim zdaniem - jeśli ktokolwiek z "trójkowych" dziennikarzy zajmujących się kulturą czy muzyką, ma jeszcze w sobie choć ciutkę poczucia profesjonalizmu i przesłania związanego z zawodem dziennikarza radiowego, powinien po prostu zamknąć za sobą drzwi i póki Program Trzeci Polskiego Radia w taki sposób realizuje swoją misję, dać sobie z Trójką spokój.

Jerzy Owsiak prowadzi otwartą walkę z państwowymi mediami. Nie tylko krytykuje je w mediach społecznościowych, ale też wysyła zażalenia do KRRiTV – na przykład o to, że TVP milczy na temat finału WOŚP. Sam jest pod baczną obserwacją swoich przeciwników. Ostatnio musiał stawić się w sądzie, bo podczas spotkania z fanami użył publicznie wulgaryzmu. Sprawa została jednak umorzona.

d32e5ta
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32e5ta