Trwa ładowanie...

"Nie mogę się pogodzić". Jednej osobie powiedział o swoim problemie

Jerzy Połomski zachwycał publiczność swoim śpiewem przez ponad 50 lat. Ale nawet, gdy przeszedł na emeryturę, jego hity "Bo z dziewczynami" czy "Cała sala śpiewa z nami" zostały w pamięci Polaków. Niestety uwielbiany artysta miał smutną jesień życia. Bo choć wielu ludzi chciało utrzymywać z nim kontakt, to on zamknął się w sobie.

Jerzy Połomski w 2009 r.Jerzy Połomski w 2009 r.Źródło: KAPIF
d1suvjf
d1suvjf

Gdyby żył, 18 września skończyłby 90 lat. Jerzy Połomski zmarł jednak 14 listopada 2022 r., pozostawiając po sobie wspomnienia wśród mieszkańców Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. To właśnie tam spędził ostatnie lata swojego życia - schorowany i na własne życzenie odcięty od innych.

- Jak Jurek przyszedł tu, to bardzo chętnie go przywitaliśmy - powiedziała Plejadzie Ryszarda Gozdowska, która znała Połomskiego z dawnych lat. - Jednak był coraz bardziej chory. Później już nie chciał, by ktokolwiek go odwiedzał. Nie chciał nikogo też odwiedzać w ich pokojach - wyznała słynna tancerka i choreografka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Odeszli w 2023 roku. Pozostaną w naszej pamięci

Wycofanego i zamkniętego w sobie Połomskiego zapamiętała też Alina Kaniewska-Krasucka. Śpiewaczka do dziś nie może się pogodzić z jego odejściem. - Bardzo chciałam z nim utrzymywać kontakt i nawet rozmawiałam z nim delikatnie na ten temat, ale powiedział mi wtedy: ze mną jest kłopot, ja nie słyszę - mówiła. - On miał po prostu niedosłuch i zdawał sobie z tego sprawę. Bardzo możliwe, że właśnie dlatego był taki odsunięty - skwitowała emerytowana artystka.

d1suvjf

Przypomnijmy, że Jerzy Połomski nie miał bliskich krewnych poza dziećmi swojego brata. Na starość opiekowała się nim menadżerka, której w zamian za to w 2018 r. przepisał ponad stumetrowe mieszkanie na Mokotowie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat "One Piece" Netfliksa, masakrujemy "Ślub od pierwszego wejrzenia""Żony Warszawy", a także rozwiązujemy "Problem trzech ciał" i innych nadchodzących ekranizacji. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1suvjf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1suvjf

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj