Trwa ładowanie...
d35p0ld

Jerzy Stuhr i Mariusz Szczygieł walczą w sądzie ze Skarbem Państwa. Żądają zadośćuczynienia za smog

Znane osobistości coraz częściej dają wyraz swojej niechęci wobec nieporadności instytucji państwowych. Ostatnio w sądzie pojawili się Jerzy Stuhr i Mariusz Szczygieł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Stuhr walczy ze Skarbem Państwa
Jerzy Stuhr walczy ze Skarbem Państwa (Agencja Gazeta)
d35p0ld

Aktor Jerzy Stuhr, dziennikarz Mariusz Szczygieł oraz konsultant medyczny Tomasz Sadlik stawili się we wtorek 17 września w sądzie rejonowym dla Warszawy-Śródmieście, by złożyć swoje zeznania w sprawie smogu. Mężczyźni żądają zadośćuczynienia ze względu na naruszenie praw.

Jerzy Stuhr przyznał, że po nowotworze znajduje się w grupie podwyższonego ryzyka. Niekiedy próby dotarcia na spektakle graniczyły niemal z cudem. Aktor zażądał 20 tys. złotych odszkodowania, które Skarb Państwa miałby wpłacić na fundację pomagającą dzieciom zmagającym się z chorobami onkologicznymi.

Kolejną osobą, która złożyła zeznania, był Mariusz Szczygieł. Dziennikarz dowodził, że choć lubi uprawiać sport, nie może korzystać z przestrzeni na świeżym powietrzu. Musi ćwiczyć w klimatyzowanych pomieszczeniach w hotelu Mariott. Za ten stan obwinia państwo, które nie pomaga ani samorządom, ani obywatelom w uporaniu się z problemem smogu. Mariusz Szczygieł zażądał 5 tys. złotych, które przekaże na wybraną fundację.

d35p0ld

Z kolei 10 tys. złotych to kwota, której domaga się konsultant medyczny Tomasz Sadlik na stałe przebywający w Krakowie. Mężczyzna również oskarżył państwo o wprowadzenie obywateli w błąd.

Radca Prokuratorii Generalnej Paweł Dobroczek zażądał oddalenia tych trzech spraw. Kolejna rozprawa odbędzie się 1 października.

Przypomnijmy, że na początku roku podobną sprawę założyła aktorka Grażyna Wolszczak. Aktorka otrzymała od Skarbu Państwa zadośćuczynienie w wysokości 5 tys. złotych, które przeznaczyła na cele charytatywne.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d35p0ld

d35p0ld
d35p0ld