Trwa ładowanie...
d3pbffv

Jerzy Stuhr wygrał ze Skarbem Państwa. Sprawa dotyczyła smogu

Jerzy Stuhr wraz z reportażystą Mariuszem Szczygłem pozwali Skarb Państwa za smog, który obejmuje teren Polski. Sąd ostatecznie wydał wyrok w tej sprawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jerzy Stuhr wygrał ze Skarbem Państwa. Sprawa dotyczyła smogu
Jerzy Stuhr wygrał ze Skarbem Państwa. Sprawa dotyczyła smogu (Agencja Gazeta)
d3pbffv

Aktor Jerzy Stuhr wraz z pisarzem Mariuszem Szczygłem oraz tłumaczem Tomaszem Sadlikiem uznali, że wdychanie zanieczyszczonego powietrza ma szkodliwy wpływ na ich. Według ich argumentacji naruszało ono ich dobra osobiste. Z tego powodu postanowili pozwać Skarb Państwa.

Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował we wtorek o przyznaniu 20 tys. dla Jerzego Stuhra, 5 tys. dla Mariusza Szczygła i 10 tys. dla Tomasza Sadlika. Pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.

Dwa tygodnie temu każdy z powodów podczas zeznania ujawnił, z jakimi problemami musi się mierzyć przez wdychanie zanieczyszczonego powietrza. Jerzy Stuhr opowiadał o silnych atakach kaszlu, które stanowią poważny problem. Zdradził, że nieraz z tego powodu był zmuszony zejść ze sceny.

d3pbffv

Mariusz Szczygieł z kolei wspominał za to, że czuje pieczenie w gardle i posmak spalenizny, pomimo, że jest osobą niepalącą.

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Stuhr pozywa państwo za smog. Zdumiewająca reakcja posłanki PiS Joanny Lichockiej

d3pbffv

Podziel się opinią

Share

d3pbffv

d3pbffv