Trwa ładowanie...

Jerzy Stuhr wygrał ze Skarbem Państwa. Sprawa dotyczyła smogu

Jerzy Stuhr wraz z reportażystą Mariuszem Szczygłem pozwali Skarb Państwa za smog, który obejmuje teren Polski. Sąd ostatecznie wydał wyrok w tej sprawie.

Share
Jerzy Stuhr wygrał ze Skarbem Państwa. Sprawa dotyczyła smoguŹródło: Agencja Gazeta
df7u7ug

Aktor Jerzy Stuhr wraz z pisarzem Mariuszem Szczygłem oraz tłumaczem Tomaszem Sadlikiem uznali, że wdychanie zanieczyszczonego powietrza ma szkodliwy wpływ na ich. Według ich argumentacji naruszało ono ich dobra osobiste. Z tego powodu postanowili pozwać Skarb Państwa.

Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował we wtorek o przyznaniu 20 tys. dla Jerzego Stuhra, 5 tys. dla Mariusza Szczygła i 10 tys. dla Tomasza Sadlika. Pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne.

Dwa tygodnie temu każdy z powodów podczas zeznania ujawnił, z jakimi problemami musi się mierzyć przez wdychanie zanieczyszczonego powietrza. Jerzy Stuhr opowiadał o silnych atakach kaszlu, które stanowią poważny problem. Zdradził, że nieraz z tego powodu był zmuszony zejść ze sceny.

df7u7ug

Mariusz Szczygieł z kolei wspominał za to, że czuje pieczenie w gardle i posmak spalenizny, pomimo, że jest osobą niepalącą.

ZOBACZ TAKŻE: Jerzy Stuhr pozywa państwo za smog. Zdumiewająca reakcja posłanki PiS Joanny Lichockiej

df7u7ug
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df7u7ug
df7u7ug