Trwa ładowanie...
rozwód
MD

Jest bogatsza od królowej Elżbiety. Rozwód przyniósł jej dodatkowe 400 milionów

Piosenkarka Kirsty Bertarelli i jej mąż Ernesto byli do tej pory jedną z najbardziej majętnych par w tej części świata. Ich wspólny majątek szacowany był na 9,2 mld funtów, czyli nieco mniej niż PKB Polski. Dziś o Kirsty mówi się: "najbardziej majętna rozwódka".

Share
Kirsty i Ernesto Bertarelli byli małżeństwem 21 lat
Kirsty i Ernesto Bertarelli byli małżeństwem 21 latŹródło: Getty Images, fot: Eric Ryan
d1x7obj

Kirsty Bertarelli to brytyjska modelka, piosenkarka i autorka tekstów. Jej kariera zaczęła się w późnych latach 80., gdy została okrzyknięta Miss Wielkiej Brytanii. W konkursie Miss World w 1988 r. zajęła drugie miejsce, zwracając na siebie uwagę Brytyjczyków. Kirsty romansowała ze światem mody, ale szybko zdecydowała się na karierę w branży muzycznej. Ma na koncie kilka sukcesów, choć trudno mówić o niej per "gwiazda". Mało kto słyszał o niej na świecie w kontekście muzycznych osiągnięć.

Za to sporo osób mogło usłyszeć o niej dzięki jej życiu prywatnemu. Kirsty w 2000 r. poślubiła miliardera, Ernesto Bertarellego, który od lat uważany jest za jednego z najbardziej majętnych ludzi w Wielkiej Brytanii. Majątek jego rodziny wyceniany był na ponad 11 mld funtów. W ostatnim zestawieniu "Sunday Times Rich List" plasował się razem z żoną na 14. miejscu najbogatszych na Wyspach z majątkiem o wartości 9,2 mld funtów.

Zobacz: Pierwszy kosmiczny turysta. Miliarder Richard Branson wysłał wiadomość do młodych

Zaskoczeniem dla Brytyjczyków są teraz wieści o rozwodzie Kirsty i Ernesto. Do tej pory nikt nie podejrzewał, że małżonkowie, którzy są ze sobą od 21 lat, przechodzą jakiś kryzys. "Z wielkim smutkiem Ernesto i Kirsty potwierdzają, że się rozwodzą" - przekazał rzecznik pary.

d1x7obj

"Daily Mail" publikuje pierwsze szczegóły tego rozwodu. Największe wrażenie robią sumy. "Choć para odmawia rozmawiania o wypłacie, jaką otrzymała Pani Bertarelli, możemy donieść, że była Miss Wielkiej Brytanii zgodziła się przyjąć 350 mln funtów w ramach porozumienia z mężem" - czytamy.

Brytyjscy dziennikarze punktują, że tym samym Kirsty stała się najbogatszą rozwódką w historii Wielkiej Brytanii. Jednocześnie Bertarelli jest bogatsza od samej królowej Elżbiety II. Choć majątek monarchini szacowany jest na 365 mln funtów, to na konto piosenkarki trzeba by doliczyć jeszcze jej własne pieniądze, nie tylko te, które otrzymała w trakcie rozwodu.

Bertarelli jest bogatsza od Micka Jaggera (jego majątek opiewa na 310 mln funtów) czy Adele (140 mln funtów).

d1x7obj

Była modelka otrzymała w trakcie rozwodu także spektakularną posiadłość nad Jeziorem Genewskim w Szwajcarii. Warta jest bagatela 52 mln funtów. Media przypominają, że piosenkarka jest też właścicielką willi o wartości 8 mln funtów, która mieści się w szwajcarskim Gstaad.

Informator "Daily Mail" komentuje: - Ugoda była znacznie bardziej hojna, niż było to potrzebne. Nie chcieli jednak długiego procesu w sądzie, a on chciał uhonorować tak długi staż małżeński.

d1x7obj

Podziel się opinią

Share
d1x7obj
d1x7obj