Trwa ładowanie...

Joanna Brodzik wydała oświadczenie. Powołuje się na Konstytucję

W mediach krążą doniesienia o rzekomych problemach zdrowotnych Joanny Brodzik. Mowa o diagnozie lekarzy i o tym, że powinna zgłosić się na konkretny oddział. Aktorka nie mogła zostawić tych doniesień bez reakcji.

Joanna Brodzik dementuje doniesienia na temat jej stanu zdrowiaJoanna Brodzik dementuje doniesienia na temat jej stanu zdrowiaŹródło: East News, fot: TRICOLORS
d613cu1
d613cu1

Joanna Brodzik w ostatnich latach odsunęła się od show-biznesu, choć dalej jest wziętą aktorką teatralną. Do swojego CV dopisała jakiś czas temu także bycie autorką książek. Gwiazda ma potężne grono fanów, którzy z pewnością widzieliby ją w roli głównej kolejnej serialowej produkcji czy w filmie fabularnym. Nie brakuje w końcu też tych, dla których seriale "Kasia i Tomek" czy "Magda M." to wciąż topowe polskie produkcje. Brodzik prowadzi swoją karierę z dala od medialnego zgiełku. W ostatnich dniach pojawiło się jednak sporo doniesień na jej temat - dotyczą stanu zdrowia aktorki, która ma rzekomo potrzebować specjalistycznej pomocy medycznej ze względu na problemy reumatyczne.

Brodzik nie mogła zostawić tych plotek bez komentarza. Zdecydowała się na ostrą reakcję. Opublikowała w mediach społecznościowych oświadczenie, w którym powołuje się na Konstytucję RP.

Brodzik przestrzega: "Rodzice często niefrasobliwie upubliczniają zdjęcia swoich dzieci"

Aktorka w oświadczeniu pisze: "W odniesieniu do publikowanych przez media fałszywych informacji na temat mojego zdrowia pragnę zaznaczyć, że dane medyczne, obejmujące informacje na temat stanu zdrowia i wykonanych procedur medycznych, mieszczą się w sferze prywatności pacjenta, a wręcz jego intymności".

d613cu1

Następnie powołuje się na art. 47 Konstytucji RP o tym, że "każdy ma prawo do ochrony prawnej życia prywatnego, rodzinnego, czci i dobrego imienia".

"Pragnę zapewnić, iż stan mojego zdrowia jest stabilny, a moje aktywności zawodowe toczą się nieprzerwanie w pełnym wymiarze. (...) Media proszę o uszanowanie prawa Konstytucji RP i nie rozpowszechnianie, jak i niepublikowanie informacji nieprawdziwych i wkraczających w sferę prywatności" - podkreśliła aktorka.

d613cu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d613cu1