WP

Joanna Racewicz opublikowała wymowny wiersz Wisławy Szymborskiej

Prezydent Gdańska nie żyje. W niedzielę został zaatakowany przez nożownika podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Racewicz całą sytuację skomentowała wierszem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dziennikarka uznała, że całą sytuację skomentuje wierszem.
Dziennikarka uznała, że całą sytuację skomentuje wierszem. (East News, Fot: East News)
WP

Każdego poruszyło tragiczne zdarzenie które miało miejsce w niedzielę. Paweł Adamowicz został niespodziewanie zaatakowany przez nożownika na scenie. Informacja o śmierci prezydenta została potwierdzona przez PAP.

W mediach społecznościowych pojawia się wsparcia dla bliskich prezydenta i niezrozumienia dla agresji niezrumienienia dla agresji. Szczególnie w dniu, w którym wszyscy się jednoczą i pomagają potrzebującym.

Joanna Racewicz postanowiła opublikować wiersz, który okazał się idealnym komentarzem do całej sytuacji. "Za cały komentarz - wiersz. Nienawiść. Wisława Szymborska. Nikt nie opisał jej lepiej" - pisze dziennikarka, która również jest poruszona.

WP

"Spójrzcie, jak wciąż sprawna. Jak dobrze się trzyma w naszym stuleciu nienawiść. Jak lekko bierze wysokie przeszkody. Jakie to łatwe dla niej - skoczyć, dopaść" - opisywała Szymborska.

"Idealnie w punkt!" - komentowali fani, którzy uznali twórczość wybitnej pisarki za doskonałe podsumowanie tego, co wydarzyło się w Gdańsku.

WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP