Trwa ładowanie...
d2hq2f8

Julia Wieniawa w ogniu krytyki. Ja mówię hejterom "nie!" [OPINIA]

Publiczność zarzuca Julii Wieniawie brak profesjonalizmu podczas prowadzenia SuperHit Festiwal w Sopocie. Nie mogę się z tym zgodzić i hejterom mówię stanowcze "nie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Julia Wieniawa poprowadziła "Polsat SuperHit Festiwal"
Julia Wieniawa poprowadziła "Polsat SuperHit Festiwal" (East News)
d2hq2f8

Za nami kolejna edycja kultowego już festiwalu - SuperHit Festiwal w Operze Leśnej. Impreza organizowana jest przez stację Polsat i zawsze na sopockiej scenie występują najbardziej znani i lubiani artyści w Polsce. Tym razem widzowie i publiczność mogli na żywo zobaczyć m.in. Anię Dąbrowską, Sławomira, Pawła Domagałę, Sarsę i Julię Wieniawę.

Co więcej, Julia Wieniawa wcale nie śpiewała na scenie. Tym razem młoda gwiazda sprawdziła się w nowej roli i razem z Maciejem Rockiem i Olą Kot poprowadziła imprezę. Nie ukrywam, że gdy ta informacja obiegła media, a podaliśmy ją jako pierwsi, byłam mocno zaskoczona i jednocześnie przerażona.

ZOBACZ: Zapracowana Julia Wieniawa i znudzony Baron w Sopocie

Nie da się ukryć, że Julia Wieniawa ma kilkaset tysięcy wiernych fanów. Jej zasięgi w mediach społecznościowych są rekordowe, dlatego znane marki walczą o to, aby aktorka wystąpiła w kampanii ich firmy. Kiedy dowiedziałam się, że Polsat zaproponował jej prowadzenie jednej z największych swoich imprez, to nie ukrywam, że pierwsza myśl była: "Oho, upychają dziewczynę gdzie się da, aby podnieść oglądalność".

d2hq2f8

Już od dłuższego czasu pojawiają się głosy, że Julia Wieniawa niemal wyskakuje z lodówki. Jest twarzą kilku marek, gra w serialach i filmach, tworzy muzykę, pojawia się na większości medialnych imprez. Do tego dochodzi konferansjerka, na której dziewczyna się nie zna. "Teraz będzie nie tylko aktorką, piosenkarką, ale też prezenterką" - ciągle kołatało mi się w głowie.

To, że potrafi reklamować produkty i nagrywa dobrą muzykę wiemy już wszyscy. Kiedyś powiedziała mi, że jest za młoda na to, aby już decydować się na to, co chce robić w życiu. I pełna zgoda, ale mam poczucie, że gdzie nie spojrzę jest Julka i to w zupełnie innej roli.

Postanowiłam obejrzeć SopotHit Festiwal, aby sprawdzić, jak Julia Wieniawa radzi sobie na dużej scenie z zupełnie nowym zadaniem. Widzowie byli mocno podzieleni. W sieci zawrzało po tym, jak gwiazda poprowadziła imprezę.

d2hq2f8

Przeczytaj: Julia Wieniawa odmówiła występu w Sopocie. Znamy powód

- Julia Wieniawa to porażka. Drze się jak w piaskownicy. Ani to głosu, ani prezencji. Wstyd. Dziewczę chce się wybić, ale do tego potrzeba choć trochę talentu - brzmi jeden z pierwszych komentarzy na Facebooku.
- Musicie pomyśleć na przyszłość o lepszej prowadzącej. Wieniawa nie daje rady.
- Idź Ty buty promuj i daj spokój z tv.
- Niedługo strach będzie lodówkę otworzyć, żeby nie wyskoczyła Wieniawa. Trochę opamiętania by się przydało producentom. Dajcie dziecku skończyć jakąś szkołę.
- Piękna, ale jak narazie jako prowadząca się nie sprawdza.

To tylko część komentarzy po występie Julii Wieniawy na sopockiej scenie. Nie ukrywam, że sama myślałam, że 20-latka nie poradzi sobie z takim wyzwaniem. Myliłam się, a komentarze internautów są zbyt mocne.

d2hq2f8

Faktycznie, Julia Wieniawa trochę odstawała od bardziej doświadczonych prowadzących, czyli Macieja Rocka i Oli Kot. Nie potrafiła zapanować nad mimiką i często krzyczała z ekscytacji do mikrofonu, przez co widzowie postrzegają jako infantylną.

Warto jednak zaznaczyć, że to był jej debiut. Zupełnie nowe zadanie, z którym musiała się zmierzyć i to w dodatku na żywo. Nie było mowy o dublach, czy poprawieniu ujęć, bo coś się nie spodobało produkcji. Julia szła na żywioł i starała się to zrobić najbardziej profesjonalnie jak umiała. Moim zdaniem wypadła całkiem naturalnie.

Sama wiem, jak dużym stresem są występy przed kamerą, czy na scenie i trema zjada nawet wtedy, gdy na widowni jest pięć osób. A co w przypadku, gdy masz świadomość, że miliony widzą cię w tv, a kilkaset osób siedzi przed tobą? To musi być dopiero trudne!

d2hq2f8

Stacja z pewnością chciała, aby na scenie pojawiła się młoda krew, która przed telewizory przyciągnie też młodszą publiczność. Julia Wieniawa wyglądała pięknie, nie była zbyt nachalna i co więcej cały czas się uśmiechała i starała się nie czytać z kartki. Uważam, że nie można gwieździe za wiele zarzucić w kwestii prowadzenia.

Większość negatywnych komentarzy wynika z tego, że Julki jest za dużo w mediach. Może czas zastanowić się nad takimi opiniami?

d2hq2f8

Podziel się opinią

Share
d2hq2f8
d2hq2f8