Trwa ładowanie...
d1mywqe

K-pop zdobywa coraz większy rozgłos na świecie. Rekordowa liczba odtworzeń

K-pop staje się jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych na całym świecie. Również w Polsce nieustannie rośnie popularność koreańskiej muzyki na platformach streamingowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
K-pop zdobywa coraz większy rozgłos na świecie. Rekordowa liczba odtworzeń
K-pop zdobywa coraz większy rozgłos na świecie. Rekordowa liczba odtworzeń (Getty Images)
d1mywqe

K-pop coraz częściej daje o sobie znać w Polsce. Koreańskie media opisały skandaliczne zachowanie dziennikarzy "Dzień Dobry TVN". W jednym z odcinków prowadzący programu niezbyt pochlebnie wypowiedzieli się na temat urody azjatyckiego wokalisty.

ZOBACZ TAKŻE: Małgorzata Rozenek ostro o PiS: "Polaków dzieli się na lepszy i gorszy sort"

"Nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym, niespecjalnie męska, prawda?" - padało w programie.

d1mywqe

Na całym świecie, również w nadwiślańskim kraju, rośnie popularność koreańskiego popu. W 2015 r. Spotify uruchomił oddzielną kategorię dotyczącą tego gatunku muzycznego. Najczęściej słuchanym wykonawcą w tym nurcie została grupa BTS, siedmioosobowy boysband. W 2019 r. zostali pierwszym zespołem z Azji, którego utwory na Spotify miały 5 miliardów odtworzeń.

Zagłosuj na najlepszy polski film!

Z kolei najpopularniejszym utworem k-popowym na serwisie streamingowym został "Boy With Luv" BTS z gościnnym udziałem Halsey. Odsłuchano go ponad 380 milionów razy. W Polsce zajął drugie miejsce, a wyprzedził go “Kiss and Make Up” BLACKPINK i Dua Lipy.

Z ustaleń Spotify wynika, że aż 53 proc. słuchaczy k-popu należy do grupy wiekowej 18-24 lat, z czego 73 proc. stanowią kobiety.

Zobacz także: Kinga Rusin pisze do Andrzeja Dudy: "Oczekuję publicznego potępienia przez Pana praktyk TVP"

d1mywqe

Podziel się opinią

Share

d1mywqe

d1mywqe