Trwa ładowanie...
dfx1to3

Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Zapadła decyzja prokuratury

Kamil Durczok został zatrzymany w sprawie podrobionych podpisów na wekslu. Prokuratura wniosła o areszt, sąd jednak zdecydował, że dziennikarz nie trafi za kraty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Zapadła decyzja prokuratury
Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Zapadła decyzja prokuratury (PAP)
dfx1to3

Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Zapadła decyzja prokuratury

Prokuratura zdecydowała się skierować wniosek o tymczasowe aresztowanie Kamila Durczoka z uwagi na treść złożonych przez niego wyjaśnień, a także z powodu surowej kary, która grozi podejrzanemu za zarzucane mu czyny.

Nie wiadomo jednak, w jaki sposób Durczok odniósł się do stawianych mu zarzutów. Nie potwierdzono również, czy oskarżony przyznał się do winy. Sąd w ciągu doby miał rozpoznać wniosek o trzymiesięczny areszt. W środę nad ranem została podjęta decyzja o nieuwzględnienie wniosku prokuratury.

dfx1to3

Kamil Durczok ponownie zatrzymany

Kamil Durczok usłyszał zarzuty podrobienia dokumentów oraz doprowadzenia banku do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości. Dziennikarz miał podrobić podpisy na wekslu z sierpnia 2008 r. na sumę 2.035.729,30 franków szwajcarskich oraz do sfałszowania innych dokumentów bankowych m.in. deklaracji wekslowej i oświadczenia o poddaniu się egzekucji bankowej.

Na wekslach znajdowały się podpisy Kamila Durczoka i jego byłej żony, Marianny. Kobieta zaprzecza, jakoby należały do niej. Złożyła zawiadomienie do prokuratury, a kolejne złożył bank, który udzielił dziennikarzowi 2,9 mln zł kredytu.

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Durczok prowadził pod wpływem alkoholu. Dziennikarz przeprasza

dfx1to3

Podziel się opinią

Share
dfx1to3
dfx1to3