Trwa ładowanie...
d12zqgj

Kanye West jak Beatlesi. Ósmy kolejny album na topie Billboardu!

Nowy album Kanye Westa „Ye” tak jak siedem wcześniejszych jego płyt długogrających, dotarł do pierwszego miejsca listy Billboard Top 200. Tym samym West powtórzył sukces The Beatles i Eminema.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Kanye West
Kanye West (East News, Fot: Invision)
d12zqgj

Album „Ye” sprzedał się w 208 tysiącach egzemplarzy w tygodniu 1-7 czerwca. Chodzi tu zarówno o sprzedaż egzemplarzy fizycznych (tych sprzedało się 85 tysięcy) oraz o płatny streaming z Internetu.

Wcześniej takiej sztuki – osiem kolejnych albumów na szczycie listy Billboard – dokonali The Beatles i Eminem.
W historii muzyki rozrywkowej Beatlesi mieli aż 19 albumów na pierwszym miejscu listy albumów pisma Billboard. Jeśli chodzi o wykonawców hip hophop, Jay Z miał 14 numerów jeden.

d12zqgj

Jak podaje serwis Billboard, osiem z dziewięciu albumów Westa zadebiutowało od razu na pierwszym miejscu, a tylko pierwszy – College Dropout z 2004 roku – miał premierę na miejscu drugim na Billboard Top 200. Do zestawienia wliczany jest album „Watch the Throne” duetu West – Jay Z z 2011 roku.

Przypomnijmy, że West miesiąc temu wywołał w USA olbrzymie kontrowersje, stwierdzając, że niewolnictwo jest „wyborem”: - Kiedy słyszysz o 400 latach niewolnictwa, myślisz sobie: "400 lat? To brzmi jak wybór". To tak, jakbyśmy byli w mentalnym więzieniu – powiedział West.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d12zqgj

Podziel się opinią

Share
d12zqgj
d12zqgj