Trwa ładowanie...
d29021f

Karl Lagerfeld nie żyje. Znana przyczyna śmierci

Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat. Jak informują zagraniczne media, przyczyną śmierci był rak trzustki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karl Lagerfeld od kilku tygodni walczył z chorobą
Karl Lagerfeld od kilku tygodni walczył z chorobą (East News)
d29021f

Karl Lagerfeld nie pojawił się na ostatnim pokazie Chanel, który zorganizowano pod koniec stycznia. Przyczyną miało być zmęczenie. Nieliczni wiedzieli, że powodem był pogarszający się stan zdrowia.

- Nie mówił o swojej chorobie otwarcie. Walczył z nią bardzo dzielnie i w samotności. Karl był bardzo dumny z powodu swojej sprawności fizycznej i zdrowego stylu życia, więc rak trzustki był dla niego ogromnym szokiem - powiedział anonimowy informator w rozmowie z "Mirror".

- Stan jego zdrowia był niepokojący już od kilku tygodni. Nie było go widać na pokazach mody, na których miał się pojawić. Karl został przyjęty do szpitala w poniedziałek i zmarł we wtorek rano - dodało inne źródło portalu.

d29021f

ZOBACZ WIDEO: Joanna Przetakiewicz o La Manii. "Karl Lagerfeld powiedział, że to genialna nazwa"

Karl Lagerfeld był projektantem mody pochodzenia niemieckiego. Kierował domem mody Chanel od 1983 r. Był też fotografem, publicystą i reżyserem, na co dzień mieszkał w Paryżu. Jego znakiem rozpoznawczym były wysokie krochmalone kołnierze, czarne okulary i białe włosy. Zmarł 19 lutego 2019 r. Miał 85 lat.

Lagerfeld - legenda świata mody

Karl Lagerfeld ukończył szkołę Lycée Montaigne w Paryżu. Jego specjalizacją był rysunek i historia. Karierę zaczynał, pracując u projektanta mody Pierre'a Balmaina w 1955 r. Po trzech latach zaczął projektować dla Jeana Patou w dziale haute couture. Tworzył też projekty dla domu mody Chloé.

d29021f

Od 1965 r. Karl Lagerfeld współpracował z marką Fendi. W 1983 r. związał się ze słynnym domem mody Chanel. Jego międzynarodowa kariera kwitła. Projektant odpowiadał m.in. za kostiumy do filmu "Callas Forever", stroje Madonny z trasy koncertowej "Re-Invention Tour" oraz Kylie Minogue z trasy "Showgirl: The Greatest Hits Tour". Stworzył również kolekcję dla H&M w 2004 r.

PRZECZYTAJ TEŻ: Karl Lagerfeld nie żyje. Joanna Przetakiewicz zabrała głos

Działalność Karla Lagerfelda wykraczała poza świat mody. Działał on również jako fotograf dla magazynów "Harper’s Bazaar", "Numéro" i "Vouge", wystąpił we francuskim programie "Signé Chanel" i wyreżyserował filmy krótkometrażowe "Remember Now", "Vol de Jour" i "Shopping Fever", a także "Once Upon a Time..." (2013) z Keirą Knightley i Clotilde Hesme. Artysta posiadał również własną markę perfum męskich i damskich Karl Lagerfeld - jego nazwiskiem sygnowane są m.in. zapachy "pour Homme", "Jako", "Kapsule" czy "Photo".

d29021f

Podziel się opinią

Share

d29021f

d29021f