ycipk-4ncpmd

Karol Strassburger pracował kiedyś w cyrku. Niewiele osób o tym wiedziało

Karol Strassburger ma ciekawą przeszłość zawodową. Rzadko kiedy mówił, kim był, zanim został aktorem i prowadzącym "Familiady".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Karol Strassburger
Karol Strassburger (East News, Fot: East News)
ycipk-4ncpmd

Karol Strassburger to jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd polskiej telewizji. W mediach pracuje od lat. Prawie każdy kojarzy go z "Familiady", a od nie tak dawna z roli w "Pierwszej miłości".

Dodatkowo ostatnimi czasy jego nazwisko w portalach plotkarskich przewija się przy okazji związku, w którym jest z młodszą od siebie partnerką.

I choć wydawało się, że o Karolu Strassburgerze wiadomo już wszystko, na jaw wyszła informacja, czym zajmował się przed laty.

ycipk-4ncpmd

ZOBACZ TAKŻE NOWY ODCINEK "W ŁÓŻKU Z OSKAREM”: Helena Norowicz: "Nigdy nie miałam problemu z nagością"

Pierwsze doświadczenia jako aktor i konferansjer zdobywał, jak opowiadał w jednym z wywiadów, na basenie oraz w cyrku.

- Prowadziłem przez trzy miesiące cyrk, który przyjechał do Warszawy ze Skandynawii. Byłem gospodarzem przedstawienia. Witałem gości i zapowiadałem numery. Mój strój był uszyty przez krawca, który szył dla Presleya. To były moje początki bycia konferansjerem - wspominał Karol Strassburger w rozmowie z "tvnwarszawa.pl".

ycipk-4ncpmd

Niewiele osób wiedziało także,że prowadzący "Familiadę" w młodości uprawiał gimnastykę sportową w klubie Legia Warszawa.

- Ona przygotowała mnie do aktorstwa. Skoki na planszy przypominają trochę scenę. Też trzeba je wykonywać w dużej koncentracji. Choć gimnastyka daje ogólną sprawność fizyczną, to jest to bardzo trudny sport. Dzięki gimnastyce można było pokazać się na basenie na Legii - dodał.

Zanim Karol Strassburger rozpoczął karierę aktora, myślał o tym, by zostać marynarzem. Po maturze został uczniem Państwowej Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie.

Był nim tylko przez rok, gdyż ostatecznie wybrał jednak uczelnię aktorską.

ycipk-4ncpmd

- Po skończeniu szkoły morskiej można było zwiedzać świat. Przygoda... dziewczyna w każdym porcie. (...) To wszystko wyglądało bardzo fajnie, romantycznie, ale ja tego nie czułem. To ciężka praca, z dala od domu. Zrezygnowałem po pierwszym roku. (...) W szkole morskiej miałem kolegę, którego narzeczona zdawała właśnie do aktorskiej. I jakoś tak mnie to natchnęło, tym bardziej że zakochałem się w niej i potem była ze mną. (...) Rodzice patrzyli na to wszystko z przerażeniem, że sam nie wiem, czego chcę. Raz marynarz, raz sportowiec, inżynier, aktor - opowiadał "Super Expressowi".

Polub WP Gwiazdy
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ncpmd

ycipk-4ncpmd
ycipk-4ncpmd