Trwa ładowanie...
d38jqzc

Katarzyna Dowbor nie odpuści. Oszuści zarabiali jej kosztem

W internecie roi się od podejrzanych reklam różnego rodzaju towarów, przy których widnieje zdjęcie czy podpis kogoś znanego i lubianego. Ostatnio można było się natknąć na reklamę środka na pasożyty, której twórcy bezprawnie wykorzystali wizerunek Katarzyny Dowbor.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Katarzyna Dowbor ostrzega przed oszustami
Katarzyna Dowbor ostrzega przed oszustami (ONS.pl)
d38jqzc

Katarzyna Dowbor reklamowała kiedyś krem do protez i suplementy diety, prowadziła program o zdrowiu w Polsat Cafe i miała stałą rubrykę w miesięczniku "Dobre rady". Jest prowadzącą lubianego programu "Nasz nowy dom". Okazuje się, że ktoś chciał popłynąć na fali jej popularności i spreparował kampanię reklamową, o której Dowbor nie miała pojęcia.

Obejrzyj: najgłupsze wypowiedzi gwiazd o koronawirusie

Na profilu Dowbor na Instagramie pojawił się apel z ostrzeżeniem. "Nie dajcie się nabrać! Uważajcie na oszustów!" – napisała wielkimi literami, opisując krótko całą sytuację.

d38jqzc

Dowbor odniosła się do krążących po internecie reklam na pozbycie się pasożytów z organizmu, które rzekomo sygnuje własnym nazwiskiem.

"W tych reklamach bezprawnie wykorzystano mój wizerunek i nazwisko. Nigdy nie reklamowałam żadnego produktu na pasożyty i nie udzieliłam żadnego wywiadu na ten temat" – podkreśliła stanowczo gwiazda TV.

Naruszenie dóbr materialnych prezenterki to jedno. Dowbor zwraca przy tym uwagę, że kupowanie i stosowanie preparatów od oszustów może być niebezpieczne dla zdrowia. Prowadząca "Nasz nowy dom" zapowiedziała, że nie zamiecie sprawy pod dywan i wyciągnie wobec oszustów konsekwencje prawne.

Przypomnijmy, że bezprawne wykorzystanie wizerunku gwiazdy w reklamie to częsta praktyka w internecie. Rok temu przekonał się o tym Kuba Wojewódzki, a Joanna Krupa przez kilka lat walczyła w sądzie o odszkodowanie, bo "reklamowała" w ten sposób klub dla swingersów.

d38jqzc

Podziel się opinią

Share
d38jqzc
d38jqzc