Trwa ładowanie...

Kate i William bawili się jak dzieci. Wzięli udział w meczu tenisa

Od kilku dni trwa oficjalna wizyta Cambridge'ów w Szkocji. W ich grafiku brak jest oficjalnych bankietów i gal, spędzają czas na zewnątrz na różnych aktywnościach. I jak widać, sprawia im to mnóstwo radości.

Share
książę William i księżna Kate uwielbiają aktywność na świeżym powietrzu
książę William i księżna Kate uwielbiają aktywność na świeżym powietrzuŹródło: fot. Getty
d20jnhx

Kate i William pomimo pandemii i związanych z nią rygorystycznych obostrzeń, nie zrezygnowali z pełnienia swoich reprezentacyjnych funkcji. Najpierw wypełniali obowiązki zdalnie, łącząc się zazwyczaj telefonicznie bądź online, ale w końcu, od kilku miesięcy, znów pojawiają się publicznie. Oczywiście, zachowując zasady bezpieczeństwa.

Książęca para, jak ma w zwyczaju, stara się zachować równowagę pomiędzy oficjalnymi wizytacjami i tymi mniej formalnymi spotkaniami. Szampańskie humory dopisują im szczególnie podczas trwającej od kilku dni wizyty w Szkocji, podczas której mogą się zachowywać dużo swobodniej niż zwykle.

Małżonkowie zdążyli spotkać się już w Palace of Holyroodhouse w Edynburgu z sikhijską mniejszością, przygotowując wspólnie z nimi posiłek oraz bawiąc się z dziećmi i wziąć udział w muzycznych zajęciach w ośrodku w Prestonpans. Księżna była także gospodynią premierowego pokazu "Cruelli" w kinie samochodowym.

Kryzys w rodzinie królewskiej. Autorka książki o Meghan ostro o monarchii

W końcu przyszedł czas na prawdziwe sportowe zmagania. Kate i Wiliam "starli się" w tenisowym meczu z dziećmi. Spotkali się z beneficjentami programu LTA, działającego na rzecz dostępności tego sportu dla wszystkich dzieci rozsianych po całym Zjednoczonym Królestwie – bez względu na ich wiek, kolor skóry, pochodzenie, płeć czy niepełnosprawność.

d20jnhx

W największym skrócie, chodzi o równanie szans poprzez sport. Książę i księżna u boku podopiecznych programu z chęcią wzięli udział w rozgrywkach. Jak im poszło? Zobaczcie!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d20jnhx

Podziel się opinią

Share
d20jnhx
d20jnhx