Trwa ładowanie...

Kate i William w Gdańsku. Wiemy, gdzie mieszkańcy będą mieli okazję spotkać książęcą parę

Znamy coraz więcej szczegółów wizyty książęcej pary w Polsce. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, ustalał z Jonathanem Knottem, ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce, plan dnia Kate i Williama w Grodzie Neptuna. Dzięki tej rozmowie wiemy, gdzie mieszkańcy Trójmiasta będą mogli na żywo zobaczyć brytyjską rodzinę królewską.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kate i William w Gdańsku. Wiemy, gdzie mieszkańcy będą mieli okazję spotkać książęcą paręŹródło: ONS.pl
d5grwpk
d5grwpk

Pałac Kensington wydał oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że Kate i William w dniach 17-21 lipca br. będą wizytować Polskę oraz Niemcy. Dwa pierwsze dni wizyty spędzą w Warszawie, gdzie mają się spotkać między innymi z parą prezydencką, Andrzejem i Agatą Dudami. 18 lipca zawitają do Gdańska. Choć do niedawna plan wizyty w tych miastach owiany był tajemnicą, dziś wiemy, jak dokładnie będzie wyglądać dzień, który para książęca spędzi w Grodzie Neptuna.

30 czerwca br. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, spotkał się z Jonathanem Knottem, ambasadorem Wielkiej Brytanii w Polsce, aby ustalić wszelkie szczegóły. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że włodarze miasta zaprosili Kate i Williama do Dworu Artusa, a później na spacer po Długim Targu. W tym czasie Adamowicz będzie opowiadał brytyjskim gościom o historii Gdańska, bursztynie i wódce Goldwasser. Będzie to też okazja dla mieszkańców, aby zobaczyć na żywo książęcą parę. Całość tego spotkania ma potrwać ok. 45 min.

- Bardzo byśmy chcieli, żeby para książęca miała styczność z mieszkańcami Gdańska. Wszystko zależy jednak od kwestii bezpieczeństwa i decyzji Biura Ochrony Rządu. Będziemy się starali, żeby taki kontakt miał miejsce - poinformował Maciej Buczkowski, szef Kancelarii Prezydenta, z serwisem gdansk.pl.

Jeszcze tego samego dnia brytyjski następca tronu wraz z małżonką uda się do Europejskiego Centrum Solidarności na terenie Stoczni Gdańskiej, gdzie spotka się z byłym prezydentem RP Lechem Wałęsą. Później Kate i William złożą kwiaty pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

d5grwpk

- Para książęca chce poznać najnowszą historię Polski, a muzeum ECS i spotkanie z Lechem Wałęsą, architektem zmian w Polsce, będzie świetną okazją do takiej lekcji historii najnowszej. Wizyta w Centrum potrwa od 40 minut do godziny. Na pewno z parą książęcą przybędzie świta około 20 osób - zapowiedział Adam Domiński, szef biura Lecha Wałęsy, w rozmowie z gdansk.pl.

Ostatnim obowiązkowym punktem wizyty będzie Teatr Szekspirowski. Dalsze szczegóły pobytu Kate i Williama w Gdańsku są jeszcze na bieżąco ustalane. W rozmowach i negocjacjach biorą udział przedstawiciele Pałacu Kensington, polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie.

Zobacz także: Minister potwierdza: księżna Kate i książę William odwiedzą Polskę

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d5grwpk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5grwpk