Trwa ładowanie...

"Kiedyś grał klasyczną muzykę dla babć". Dziś HAUSER robi międzynarodową karierę

HAUSER znany z chorwackiego duetu 2Cellos wraca do Polski w ramach swojego autorskiego projektu. Ten charyzmatyczny wiolonczelista już dwukrotnie porwał publiczność w naszym kraju.

"Kiedyś grał klasyczną muzykę dla babć". Dziś HAUSER robi międzynarodową karieręŹródło: Materiały prasowe
d2fvrrv
d2fvrrv

Teraz, w ramach nowej trasy koncertowej, wystąpi z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej 31 maja 2020 roku na Torwarze w Warszawie. Bilety do sprzedaży trafią 6 grudnia o godzinie 10:00.

HAUSER to doskonale znany w Polsce wiolonczelista ze znakomitego duetu 2Cellos, który tworzą Stjepan Hauser i Luka Sulic. W 2011 roku zespół szturmem wdarł się na światowy rynek muzyczny coverując takie gwiazdy jak: Michael Jackson, czy Kurt Cobain z Nirvany. Jako pierwszy, twórczością duetu zainteresował się Sir Elton John, który zaprosił duet 2Cellos na wspólne tournée. Wystąpili między innymi w łódzkiej Atlas Arenie w 2012 roku. Pierwszy, samodzielny koncert 2Cellos w Polsce odbył się w listopadzie 2017 r. i wyprzedał się pół roku przed terminem!

Najnowsze dokonania zespołu doskonale sprawdziły się także podczas meczu finałowego ligi mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Liverpoolem, który odbył się 26 maja 2018 r. Brawurowo zagrany cover "Seven Nation Army” na stadionie w Kijowie, rozgrzał zgromadzonych kibiców. Stjepan i Luka od niedawna grają samodzielnie, co nie znaczy, że pożegnali się już z koncertowaniem w duecie. Na razie jednak każdy z wiolonczelistów pracuje na własny rachunek. W obecnej drodze zawodowej Stjepan postanowił zrezygnować z używania imienia i występuje jako HAUSER.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jest to wykształcony muzyk klasyczny. Ukończył Royal Northern Collego of Music w Manchesterze. Brał udział w poważnych konkursach instrumentalnych o randze światowej. W jednym z wywiadów powiedział, że zanim rozpoczął karierę "grał klasyczną muzykę dla babć”. Dzisiaj znany jest na całym świecie, grając zarówno największe hity muzyki rockowej, popowej, filmowej czy metalowej, jak również kompozycje najpopularniejszych klasycznych twórców, a jego karierę śledzą ponad 3 miliony fanów na Facebooku i Instagramie. HAUSER to prawdziwe zwierzę sceniczne! Przed publicznością prezentuje się jako gejzer energii: skacze, biega, tańczy, a nawet tarza się po podłodze, nie wypuszczając wiolonczeli z rąk! Potrafi być też ujmujący, czarujący i pociągający grając delikatne dźwięki w towarzystwie długonogich, pięknych piosenkarek i pianistek.

d2fvrrv

- Koncerty HAUSERA to niezwykłe połączenie niesamowitej energii i osobowości scenicznej. Razem z nim na jednej scenie pojawi się Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Roberta Zieglera. Jestem pewien, że będzie to wzruszające wydarzenie, zupełnie inne od tych, do których zdążył nas przyzwyczaić ten charyzmatyczny Chorwat – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która zorganizuje koncert HAUSERA w Polsce.

Wydarzenie z udziałem HAUSERA i Orkiestry Beethovenowskiej odbędzie się 31 maja 2020 r. w hali COS Torwar w Warszawie. Bilety do sprzedaży trafią 6 grudnia o godzinie 10:00. Będzie je można kupić za pośrednictwem strony www.prestigemjm.com.

d2fvrrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fvrrv

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj