Trwa ładowanie...
d1e4k1v

Kim był Jerzy Woźniak, biologiczny ojciec Piotra Woźniaka-Staraka?

Przyjaciołom rodziny trudno pogodzić się ze śmiercią Piotra Woźniaka-Staraka. Pojawiają się coraz to nowe wspomnienia. - Jurek zawsze był z Piotrusia dumny - mówi tabloidowi przyjaciel Jerzego Woźniaka, biologicznego taty zmarłego 39-latka.
Podziel się
Piotr Woźniak-Starak nie żyje.
Piotr Woźniak-Starak nie żyje. (East News, Fot: VIPHOTO)
d1e4k1v

W piątek, 30 sierpnia, odbędzie się pogrzeb tragicznie zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka. 39-latek zostanie pochowany na Mazurach. Dzień wcześniej odbędzie się msza w intencji zmarłego w kościele w Konstancinie Jeziornie. Odkąd prokuratura potwierdziła, że producent zmarł, pojawiają się przeróżne wspomnienia o nim. W mediach wypowiadają się dawni współpracownicy, koledzy z planu, aktorzy, a także członkowie rodziny.

Z "Faktem" porozmawiał scenarzysta Krzysztof Piesiewicz, który dobrze znał biologicznego tatę Piotra Woźniaka-Staraka, Jerzego. Kim był?

Zobacz też: Odnaleziono ciało Piotra Woźniaka-Staraka

Jerzy Woźniak był adwokatem. Bronił w sądach członków opozycji antykomunistycznej w latach 70. - To niezwykle istotna postać dla opozycji. Był obrońcą w ważnych sprawach. Spotykaliśmy się przez ponad 17 miesięcy w procesach kierownictwa KPN - wspomina Piesiewicz.

d1e4k1v

Jerzy był pierwszym mężem Anny Woźniak-Starak (dziś jest restauratorką i bizneswoman). W 1980 roku urodził im się syn, Piotr. Siedem lat później Jerzy Woźniak zmarł. Chorował na raka.

- Jurek zawsze był z Piotrusia dumny, a ja przyznam, że uwielbiałem patrzeć na tę rodzinę. Niezwykle fajne małżeństwo, urocza, piękna żona, szczęśliwy ojciec i miłe dziecko. Tak to zapamiętałem - przyznaje Piesiewicz.

Około 1989 roku Anna Woźniak wyszła ponownie za mąż, za Jerzego Staraka.

Tuż przed mszą żałobną bliscy Piotra Woźniaka-Staraka poprosili o nieskładanie kondolencji. Zamiast kwiatów będzie można przekazać ofiarę na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademia Samodzielności w Sierpcu lub Fundację Pegasus, ratującą porzucone, skrzywdzone zwierzęta.

d1e4k1v

Podziel się opinią

Share
d1e4k1v
d1e4k1v