Trwa ładowanie...

Kim jest żona Szymona Hołowni? Urszula Brzezińska-Hołownia ma wyjątkowy zawód

Szymon Hołownia myśli o starcie w wyborach prezydenckich. To sprawiło, że ludzie zaczęli dociekać informacji z życia prywatnego potencjalnej przyszłej głowy państwa. Kim jest żona Szymona Hołowni? Co wiemy o jego życiu prywatnym?

Share
Kim jest żona Szymona Hołowni? Urszula Brzezińska-Hołownia ma wyjątkowy zawódŹródło: Materiał prasowy, fot: YouTube
dvkccp1

Szymon Hołownia to ostatnio najgłośniejsze nazwisko w mediach. Ostatnio nie brakowało spekulacji na temat kandydatury Hołowni na prezydenta RP. W związku z tym Polacy chcą wiedzieć, kim jest osoba, która być może już wkrótce będzie reprezentować nasz kraj. Co więcej, niedawno dziennikarz otwarcie wyznał, że bierze pod uwagę start w wyborach prezydenckich. W związku ze skokiem popularności, wszyscy dociekają, jak wygląda życie prywatne Szymona Hołowni.

Szymon Hołownia - życie medialne

Szymon Hołownia od kilkunastu lat był prowadzącym show TVN "Mam Talent!". Ostatnio wyznał, że żegna się z produkcją. To właśnie wtedy zaczęto spekulować, że może się on ubiegać o stołek prezydenta RP.

Szymon Hołownia jest przede wszystkim cenionym dziennikarzem i autorem wielu książek, za co niejednokrotnie zgarniał prestiżowe nagrody. Np. dwukrotnie został laureatem nagrody Grand Press: w 2006 w kategorii "Wywiad" za rozmowę z teologiem ks. prof. Jerzym Szymikiem pt. "Niebo dla gołębi" i w 2007 w kategorii "Dziennikarstwo specjalistyczne" za wywiad z etykiem i filozofem dr. Kazimierzem Szałatą pt. "Pamięta Pan Hioba?".

dvkccp1

Ponadto dziennikarza kojarzymy z odważnych wpisów w sieci związanymi z tematami politycznymi i religijnymi.

Życie prywatne Szymona Hołowni

Szymon Hołownia nigdy nie mówił w mediach o swoim życiu prywatnym. Mimo kariery w TVN unikał raczej ścianek i czerwonych dywanów.

Co ciekawe, dziennikarz dwa razy był w zakonie. Jednak za pierwszym razem musiał go opuścić ze względów zdrowotnych, a za drugim uznał, że nie jest to jego powołanie. Z uwagi na ten fakt, nikt nie zakładał, że Szymon Hołownia prowadzi życie rodzinne.

Poza tym na wizji dziennikarz pokazywał się bez obrączki. Pół roku temu nastąpił jednak przełom. Hołownia w swoich social mediach oznajmił, że ma żonę i dziecko. Media wyjątkowo wyraźnie odnotowały ten fakt.

dvkccp1

- Niby o meandrach i pułapkach e-handlu wiesz wszystko. Ale ta reklama sklepu z USA na FB taka ładna... Zamawiasz dwie pary spodni, takich do marynarki, bo akurat potrzebujesz, a stare się przetarły. Spodni nie dostajesz, za to dostajesz przesyłką z Chin tuzin innych wspaniałych, wartych łącznie pewnie 15-20 USD, rzeczy m.in. kurtkę trzeciej jakości haftowaną w żurawie w rozmiarze dla krasnoludka, przymałe majtki chyba z płótna żaglowego we wzorze moro, tudzież te okulary, w których możesz sobie np. zatańczyć "Gangnam Style" (tyle, że żona z córką mają ubaw, gdy zakładam, więc chyba z powodów rodzinnych zostawię) - mogliśmy przeczytać w jego wpisie.

Był to pierwszy raz, kiedy Szymon Hołownia powiedział o swojej rodzinie. Jednocześnie rozpoczęły się spekulacje, kim jest żona Szymona Hołowni, czym się zajmuje i czy mają dzieci.

Żona Szymona Hołowni

Ostatnio w "Newsweeku" ukazał się wywiad, w którym Szymon Hołownia zdradził co nieco o swoim życiu prywatnym. Z rozmowy dowiemy się, że żona dziennikarza ma na imię Urszula, a córka Mania.

"Na co dzień mieszka w domu pod Warszawą z żoną Ulą i dwuletnią córką Manią. Żona lata migami 29" - czytamy.

dvkccp1

Żona Szymona Hołowni jest pilotem myśliwca MiG-29 i zawodowym oficerem. Jak dociekł "Newsweek", jest jedyną kobietą w swojej jednostce.

"Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów" - powiedział w rozmowie z Newsweekiem Szymon Hołownia.

Kim jest żona Szymona Hołowni?

Urszula Brzezińska-Hołownia jest pilotem myśliwca MiG-29 w jednostce - 23, w Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

W sieci znajdziemy nagrania, które opowiadają o kobiecie w "męskim" świecie. Ich bohaterką jest Urszula Brzezińska. Tylko niektóre z mediów podały, że drugie nazwisko kobiety to Hołownia. Stąd nikt nigdy dotąd nie kojarzył jej z popularnym dziennikarzem i prezenterem stacji TVN.

dvkccp1

W poniższym materiale znajdziemy informacje o ppor. Urszuli Brzezińskiej.

- Piloci samolotu MiG-29 muszą być ludźmi opanowanymi, bo mają w swoich rękach broń o bardzo dużej mocy, trzeba umieć nad tym panować - mówił w reportażu Artur "Ciałek" Ciałko.

Samolot, którym lata żona Szymona Hołowni to rosyjski współczesny myśliwiec frontowy MiG-29. Może śledzić jednocześnie 10 celów i naprowadzać rakiety na jeden z nich. System opto-elektroniczny OEPrNk-29 o zasięgu śledzenia 18 km. Celownik nahełmowy Szczel-3UM który pozwala na szybkie wskazywanie celów do śledzenia systemowi radiolokacyjnemu i termicznemu.

dvkccp1

Jak dowiemy się ze stron tematycznych, pilotowanie odrzutowca, który osiąga prędkość ponaddźwiękową, wymaga wyjątkowej wytrzymałości fizycznej. W tego rodzaju samolotach piloci szczególnie są narażeni na przeciążenia.

- Siedząc w tym samolocie wiem, że to jest maszyna, która musi wykonywać to, co ja chcę - wyjawiła żona Szymona Hołowni w jednym z wywiadów.

Jeden z blogów opisuje, że większość studentów "Szkoły Orląt" spośród 70 studiujących na roku zostaje pilotami śmigłowców i samolotów transportowych. Dla przyszłych pilotów odrzutowców rezerwuje się tylko dziesięć miejsc. Co więcej, kiedyś w ogólne nie przyjmowano tam kobiet.

Kilka lat temu o Urszuli Brzezińskiej-Hołowni wspomniała także ambasada Polski w Wielkiej Brytanii.

dvkccp1

- Urszula Brzezińska i inni piloci polskiego lotnictwa - czytam pod galerią zdjęć.

Co ciekawe, w tym samym czasie, czyli w 2015 r., "Fakty" TVN zrobiły materiał o Urszuli Brzezińskiej, kompletnie nie mówiąc widzom, że kobieta związana jest z Szymonem Hołownią.

- Ambicja była we mnie, żeby dorównać mężczyznom. Żeby pokazać, że nie ma żadnej róż nicy między nami, że nie ma podziału między kobiety a mężczyzn - wyznała Urszula Brzezińska-Hołownia w "Faktach" TVN.

Urszula Brzezińska-Hołownia pamięta chwile grozy, kiedy jej życiu zagrażało niebezpieczeństwo.

- Mieliśmy niebezpieczną sytuację, w której lądowaliśmy bez silników. To była taka najbardziej trudna sytuacja dla mnie, której musiałam stawić czoła - powiedziała w "Faktach".

Jak Szymon Hołownia poznał swoją żonę?

"Poznałem ją, można powiedzieć, w pewnym sensie dzięki "Mam Talent", kręciliśmy materiał, udawaliśmy pilotów z "Top Gun", którzy chodzą w zachodzącym słońcu pasem startowym. I tak to się wszystko potoczyło, że spotkaliśmy się z moją żoną" - powiedział jakiś czas temu Szymon Hołownia w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN.

Małżeństwo mieszka w domu pod Warszawą z 2-letnią córką Manią.

dvkccp1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvkccp1
dvkccp1