Trwa ładowanie...
dpzrplj

Kinga Rusin o swoim dziadku powstańcu: "Poniósł bohaterską śmierć"

Kinga Rusin jest rodowitą warszawianką. Jej przodkowie też są mocno związani ze stolicą Polski. Jej dziadek walczył w Powstaniu Warszawskim. Z okazji 75. rocznicy rozpoczęcia walk powstańczych postanowiła fanom przytoczyć historię o walczącym dziadku.
Share
Kinga Rusin może być dumna ze swojego dziadka
Kinga Rusin może być dumna ze swojego dziadkaŹródło: Instagram.com
dpzrplj

Kinga Rusin ma w rodzinie powstańca warszawskiego

Kinga Rusin nie miała okazji poznać swojego dziadka. Porucznik Stefan Czyżewski dowodził grupą Albatros. Niestety, zginął w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego, osłaniając ciałem 18-letniego żołnierza ze swojego oddziału.

Na swoim profilu na Instagramie prezenterka telewizyjna opublikowała ostatnie zdjęcie, jakie zrobiono jej dziadkowi dzień przed wybuchem Powstania. Siedzi na krześle i ma na kolanach kilkuletnią wówczas mamę Rusin. - To zdjęcie to skarb w naszym rodzinnym albumie - napisała.

dpzrplj

ZOBACZ TEŻ: Kinga Rusin i Piotr Kraśko nagrywają spot promocyjny "Dzień Dobry TVN"

- Wolność nie jest dana raz na zawsze, trzeba ją szanować i hołubić. Nie wolno nią grać i szafować, nie może być na sztandarach niesłusznej sprawy. Wolność to nie tylko niezawisłość, to bezpieczeństwo wszystkich ludzi zgromadzonych pod jednym biało-czerwonym sztandarem, niezależnie od ich wyznania, koloru skóry, płci czy seksualnej tożsamości - dodała.

dpzrplj

Podziel się opinią

Share
dpzrplj
dpzrplj