ycipk-bypmhl

Kinga Rusin pożegnała piosenkarza Karela Gotta

Karel Gott zmarł w nocy z 1 na 2 października po walce z chorobą. Kinga Rusin wspomina piosenkarza, z którym przeprowadzała kiedyś wywiad.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kinga Rusin poznała Karela Gotta w 2006 roku
Kinga Rusin poznała Karela Gotta w 2006 roku (ONS.pl, Fot: Eryk Nogga)
ycipk-bypmhl

Karel Gott, najbardziej znany czeski piosenkarz w historii, kilka tygodni temu trafił w ciężkim stanie do szpitala. Niestety, przegrał walkę z chorobą. Zmarł w nocy z 1 na 2 października. Miał 80 lat.

Czeskiego artystę wspomniała Kinga Rusin. Na Instagarmie opublikowała wspólne zdjęcie – miała okazję spotkać się z muzykiem w 2006 roku i przeprowadzić z nim wywiad. Gwiazda napisała:

"Odszedł Karel Gott, legendarny czeski piosenkarz, nazywany "Słowiańskim Sinatrą", wielka gwiazda, której nazwisko znał kiedyś każdy (200 albumów, ok. 100 milionów (!) sprzedanych płyt). To zdjęcie zostało zrobione w 2006 roku, w czasie Sopot Festival, na którym Karel Gott wystąpił razem z Heleną Vondrackovą. Wywiad z tymi artystami to było spore przeżycie (jak zawsze, kiedy spotyka się bohaterów dzieciństwa), ale też wielka przyjemność. Pełen profesjonalizm na scenie i wielka klasa poza nią".

ycipk-bypmhl

To nie jedyna gwiazda, która opłakuje Karela Gotta. Wcześniej pożegnały go Ewa Farna, Halina Młynkowa i Lenka Klimentowa.

Karel Gott chorował na ostrą białaczkę. Trzy lata temu poddał się chemioterapii i pokonał raka. Niestety, radość ze zwycięstwa nie trwała długo. 80-latek znowu musiał walczyć o życie. 12 września pisaliśmy, że muzyk trafił do Głównego Szpitala Uniwersyteckiego w Pradze.

Zobacz także: Rusin o płonących lasach w Amazonii: "To jest tragedia. Musimy przestać jeść mięso"

ycipk-bypmhl
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-bypmhl

ycipk-bypmhl
ycipk-bypmhl