Trwa ładowanie...
d39ginw

Kolizja z winy członka rodziny królewskiej. Książę Edward odjechał z miejsca wypadku

Książę Filip to nie jedyny członek królewskiego dworu, który ostatnio spowodował kolizję na trasie. Najwyraźniej brak kontroli nad pojazdami to typowa cecha starszych arystokratów. Tym razem do mało zaszczytnego grona dołączył książę Edward.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Edward zajechał drogę młodej studentce, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia
Książę Edward zajechał drogę młodej studentce, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia (Getty Images)
d39ginw

83-letni kuzyn Królowej Elżbiety książę Edward zajechał drogę 21-letniej studentce neurologii z Uniwersytetu Sussex. Poszkodowana zareagowała błyskawicznie. Widząc, że samochód zajeżdża jej trasę, gwałtownie zahamowała, czego efektem było wjechanie w krawężnik

- Jechałam na północ z prędkością 90 km na godzinę i nagle ten samochód wyjechał przede mną - wyznała w rozmowie z "Daily Mail".

- Zobaczyłam go po swojej lewej stronie. Wyglądało na to, że zamierza poczekać, a potem jakby się zawahał i strzelił w poprzek drogi. Gdybym nie wyhamowała awaryjnie, uderzyłabym w niego - dodała.

d39ginw

Jej samochód zahaczył nadkolem o krawężnik najbliższego parkingu. Wystrzeliły poduszki powietrzne, a z silnika wydobył się dym.

Zobacz też: Książę Filip wreszcie przeprosił. Spowodował wypadek, w którym ucierpiała 46-letnia kobieta

Na szczęście dziewczynie nic się nie stało. Po wybuchu poduszek powietrznych miała obolałe ramię, ale najbardziej ucierpiała jej psychika. Jak sama wyznała w rozmowie z "Daily Mail", po kolizji była wstrząśnięta.

Kiedy na miejsce zdarzenia przyjechała policja, która zebrała informacje od naocznych świadków, odkryto ze zdumieniem, że numer rejestracyjny samochodu należy do pałacu Buckingham.

d39ginw

Księciu Edwardowi nie postawiono jeszcze zarzutów, bo wciąż trwa śledztwo. Czy i tym razem, podobnie jak w przypadku księcia Filipa, arystokracie upiecze się z powodu zaawansowanego wieku?

Zobacz też: Książę Filip uniknie kary. Od konsekwencji prawnych uratował go wiek

d39ginw

Podziel się opinią

Share

d39ginw

d39ginw