Trwa ładowanie...
d1q0kwe

Kontrowersyjny obraz Banksy"ego na licytacji. Może osiągnąć ogromną cenę

Obraz Banksy'ego, najbardziej anonimowego artysty na świecie, trafił do licytacji. Dzieło przedstawiające szympansy w brytyjskiej Izbie Gmin może osiągnąć zawrotną cenę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kontrowersyjny obraz Banksy'ego na licytacji. Może osiagnąć ogromną cenę
Kontrowersyjny obraz Banksy'ego na licytacji. Może osiagnąć ogromną cenę (Materiały prasowe)
d1q0kwe

Banksy jest jednym z najbardziej anonimowych i kontrowersyjnych artystów naszych czasów. Sławę zdobył m.in. dzięki wielu manifestom politycznym. 3 października na aukcji w londyńskim domu aukcyjnym Sotheby's będzie można kupić jedno z jego dzieł, "Devolved Parliament".

"Devolved Parliament" ("Zdegenerowany parlament") to 4-metrowy obraz na płótnie powstały w 2009 r. Widać na nim ogromne stado szympansów zasiadających w Izbie Gmin brytyjskiego parlamentu. Dzieło miało odzwierciedlić stosunek Banksy'ego do polityków z Wielkiej Brytanii. Ma szansę stać się jego najdroższą kreacją - cena może sięgnąć nawet 2 mln funtów.

Co ciekawe, w tym samym domu aukcyjnym Banksy przeprowadził w ubiegłym roku jeden ze swoich najgłośniejszych performensów. Po tym,
jak sprzedano jego obraz "Dziewczynka z balonikiem", artysta uruchomił schowaną w ramie niszczarkę i dokonał destrukcji dzieła.

d1q0kwe

Podziel się opinią

Share
d1q0kwe
d1q0kwe