Trwa ładowanie...

Kora na niezwykłym muralu. Po odsłonięciu doszło do historycznego pojednania

Kamil Sipowicz przeciął wstęgę podczas uroczystego odsłonięcia muralu z wizerunkiem jego zmarłej żony. Na późniejszym spotkaniu ogłosił też, że pogodził się z członkami Maanamu.

Kora na niezwykłym muralu. Po odsłonięciu doszło do historycznego pojednaniaŹródło: East News
d40cul8

- Przejmujący mural z wizerunkiem wspaniałej Kory został dziś oficjalnie odsłonięty – napisał na Facebooku wieczorem 17 stycznia przyjaciel zmarłej artystki, Wojtek Mann.

Niezwykły mural Kory w Warszawie East News
Niezwykły mural Kory w Warszawie Źródło: East News

Mural jest częścią akcji "Wysokich Obcasów" – "Kobiety na mury". Jak podkreślił fotografujący wydarzenie Mann, zaprojektowany przez Bruno Althamera obraz "będzie żył w symbiozie z prawdziwym drzewem, zmieniając się wraz z następującymi porami roku".

d40cul8

Po uroczystym odsłonięciu muralu i przecięciu wstęgi przez Kamila Sipowicza, przyjaciele Kory spotkali się w warszawskiej kawiarni Między nami, gdzie Mariusz Szczygieł poprowadził dyskusję. Rodzina i przyjaciele wspominali piosenkarkę, mówili kim dla nich była i w jaki sposób będzie nadal wpływać na życie Polaków.

Na spotkaniu pojawiła się m.in. Anna Kuczak, siostra Kory, Kamil Sipowicz, Katarzyna Liwtin, menadżerka artystki, Piotr Metz, Jan Lityński, Bruno Althamer i członkowie zespołu Maanam. W dyskusji brał także udział Tomasz Raczek, który następnego dnia w rozmowie z WP powiedział, że każdy z dyskutantów miał przedstawić jedno słowo i wykorzystać je do opisania Kory. Raczek wybrał "wolność" w rozumieniu wolności osobistej, Sipowicz powiedział "miłość", a Metz wybrał "szafę".

Na koniec spotkania doszło do historycznego pojednania.

d40cul8

- Kamil Sipowicz ogłosił, że pogodził się z członkami zespołu Maanam, którzy byli tam obecni i to potwierdzili – powiedział dziś Raczek w rozmowie z WP.

Przypomnijmy, że Maanam zawiesił działalność w 2008 r. Kilka lat później byli członkowie zespołu chcieli go reaktywować z nową wokalistką i pod nazwą Złoty Maanam. Kora i jej mąż Kamil Sipowicz ostro skrytykowali ten pomysł i zapowiedzieli walkę o prawa do nazwy zepołu, którego filarami byli Marek Jackowski (zmarł w 2013 r. przed wybuchem konfliktu) i Kora.

Kora zmarła 28 lipca 2018 r. Miała 67 lat. Upamiętniający ją mural zdobi tyły Palacu Branickich na ul. Nowy Świat w Warszawie.

Oglądaj: Igor Herbut dzięki Korze jest dzisiaj gwiazdą. "Nauczyła mnie, żeby się nie bać"

d40cul8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40cul8