Trwa ładowanie...
d7ld9zl

Koronawirus. Ochrona IKEA wyrzuciła go ze sklepu. Ostra reakcja Karolaka

Tomasz Karolak postanowił się zbuntować. Aktor uznał, że skoro z jego aktualnych wyników badań krwi wynika, że nie ma koronawirusa, może robić zakupy bez zasłaniania ust i nosa maseczką. Mocno się zdziwił, gdy za swoją niefrasobliwość został wyproszony ze sklepu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Karolak nie rozumie, dlaczego został wyproszony ze sklepu
Tomasz Karolak nie rozumie, dlaczego został wyproszony ze sklepu (Instagram)
d7ld9zl

Choć zgodnie z obowiązującym prawem zasłanianie ust i nosa w przestrzeni zamkniętej jest obowiązkowe, to wiele osób nie stosuje się do tych zasad. Brak maseczki na twarzy tłumaczą problemami zdrowotnymi, astmą i innymi wskazaniami medycznymi, które nie pozwalają na to, by zasłonić usta i nos w przestrzeni zamkniętej. Ministerstwo zdrowia postanowiło działać i od 1 września pojawi się obowiązek przedstawiania zaświadczenia potwierdzającego niemożność zakrywania ust i nosa ze względów zdrowotnych.

Nie oznacza to jednak, że do tego czasu jesteśmy zwolnieni z tego nakazu. Ze stanowiskiem ministerstwa i wirusologów nie zgadza się Tomasz Karolak. Aktor dał upust swojej złości po tym, gdy został wyproszony z jednego z dużych sklepów w Warszawie. Powód? Brak maseczki lub przyłbicy.

d7ld9zl

- Właśnie zostałem wyproszony ze sklepu IKEA dlatego, że nie zasłaniałem maseczką ust i nosa. Mimo że mam z badania krwi, że wszystko jest w porządku, bo egzystuję na planach filmowych. Chcieli wezwać policję, a to ja powinienem to zrobić, ponieważ bezpodstawnie usunięto mnie ze sklepu. A zakrywanie maseczką ust i nosa jest, jak wiadomo, sprzeczne z konstytucją i jest tylko zaleceniem. Poza tym jestem człowiekiem, który dba o własne zdrowie i chyba prędzej bym się od ochroniarza zaraził. (...) Cały idiotyzm tej sytuacji polega na tym, że bezczelny ochroniarz przyczepia się do mnie i wyprasza mnie z kierowniczką ze sklepu, a wszyscy w restauracji IKEA kupują i jedzą bez maseczek - mówił poirytowany na InstaStory.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami sieci IKEA ws. oskarżeń Tomasza Karolaka. Otrzymaliśmy stanowczą odpowiedź sklepu.

Tomasz Karolak wyrzucony ze sklepu meblowego za brak maseczki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7ld9zl

Podziel się opinią

Share
d7ld9zl
d7ld9zl