Trwa ładowanie...
dfsmfuj

Król Juan Carlos przeszedł skomplikowaną operację serca

Juan Carlos, czyli były król Hiszpanii, przeszedł skomplikowaną operację na otwartym sercu. Zabieg wszczepienia potrójnych bypassów przebiegł pomyślnie. W trudnych chwilach króla wspierała rodzina.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Król Juan Carlos trafił do szpitala.
Król Juan Carlos trafił do szpitala. (East News, Fot: Heikki Saukkomaa/Lehtikuva Oy/East News)
dfsmfuj

Juan Carlos przeszedł operację serca

81-letni Juan Carlos jest monarchą, który panował w Hiszpanii przez 39 lat. W roku 2014 zapowiedział abdykację na rzecz swojego syna, księcia Filipa. Ten krok miał uratować nadszarpnięte imię rodziny królewskiej i stłumić antymonarchistyczne demonstracje hiszpańskich obywateli.

Media dowiedziały się o problemach zdrowotnych króla Juana Carlosa już w czerwcu. Informacja była szokiem, gdyż 81-latek prowadził aktywne życie. Dużo podróżował i brał udział w publicznych wydarzeniach – w pierwszej połowie sierpnia monarcha poleciał do Finlandii, aby uczestniczyć w zawodach żeglarskich.

dfsmfuj

Juan Carlos trafił do szpitala w zeszłą sobotę. Skomplikowaną operację wszczepienia trzech bypassów przeprowadzono w madryckiej klinice Quiron. Wchodząc do kliniki, król zachował swoje optymistyczne usposobienie, mówić do dziennikarzy: – Zobaczycie, jak będę stąd wychodził.

Juana Carlosa wspierała rodzina królewska

Operacja Juana Carlosa przebiegła bez żadnych komplikacji, a 81-latek może oddać się rekonwalescencji w domowym zaciszu. Już w klinice króla odwiedził syn Filip VI Burbon, który obecnie zasiada na tronie.

Co ciekawe, stateczny monarcha za młodu prowadził dosyć bujne życie towarzyskie. Od 2003 r. pozostaje w związku małżeństwem z piękną dziennikarką, a teraz królową Letycją. Jednak miał spotykać się również z dobrze znaną aktorką, Gwyneth Paltrow.

Getty Images

U boku Juana Carlosa nie mogło zabraknąć jego małżonki. Królowa Zofia ochoczo odpowiadała na pytania zadane jej przez hiszpańską prasę. Zofia urodziła się jako księżniczka grecka – owoc związku króla Grecji, Pawła I oraz duńskiej księżniczki Fryderyki Hanowerskiej.

dfsmfuj

Podziel się opinią

Share

dfsmfuj

dfsmfuj