Trwa ładowanie...
dsn6ioe

Królowa Elżbieta II wybrała Kate. Księżna może być dumna z nowej roli

Księżna Kate nie może narzekać. Nestorka rodu zdecydowała się przekazać jej prestiżową funkcję. Meghan mogłaby o tym jedynie pomarzyć...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Księżna Kate jest ulubienicą Elżbiety II
Księżna Kate jest ulubienicą Elżbiety II (Getty Images)
dsn6ioe

Od kilku miesięcy księżna Kate i księżna Meghan rywalizują o względy królowej Elżbiety II. Choć Amerykanka dwoi się i troi, by przypodobać się nestorce rodu, to przegrywa w przedbiegach z żoną księcia Williama. Ostatnio królowa wyróżniła swoją faworytkę w wyjątkowy sposób. Elżbieta II przekazała księżnej Cambridge patronat nad Królewskim Towarzystwem Fotograficznym. Królowa została patronką Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego, jednego z najstarszych towarzystw fotograficznych na świecie, w 1952 roku. Teraz pragnie, by Kate objęła tę funkcję.

O wyjątkowym wyróżnieniu poinformowano na oficjalnym koncie rodziny królewskiej na Instagramie oraz Twitterze.

dsn6ioe

Królewskie Towarzystwo Fotograficzne zostało założone w 1853 r. Powstało by promować sztukę fotografii. W tym samym roku otrzymało patronat królewski od królowej Wiktorii i księcia Alberta.

Warto nadmienić, że księżna Cambridge od dawna interesuje się fotografią. Jak tłumaczą przedstawiciele pałacu: "ten patronat dodatkowo podkreśli korzystny wpływ, jaki sztuka i kreatywność mogą mieć na samopoczucie, szczególnie u dzieci i młodzieży".

Podziel się opinią

Share

dsn6ioe

dsn6ioe
dsn6ioe