Trwa ładowanie...

Królowa Elżbieta II wystąpiła publicznie. Nie założyła maseczki

Brytyjska monarchini od wybuchu pandemii nie uczestniczyła w oficjalnych spotkaniach. Mimo wciąż rosnącej skali zakażeń koronawirusem w Wielkiej Brytanii zrobiła wyjątek. Jej postawa niektórych zaskoczyła.

Share
Królowa Elżbieta II pokazała się pierwszy raz od kilku miesięcy.
Królowa Elżbieta II pokazała się pierwszy raz od kilku miesięcy.Źródło: Getty Images
dsioeb1

Królowa Elżbieta II w kwietniu skończyła 94 lata. Wielu Brytyjczyków martwi się o jej zdrowie, zwłaszcza w okresie pandemii koronawirusa. Dotychczas monarchini izolowała się od społeczeństwa. Od czasu jej pokrzepiającego naród orędzia, przebywała z dala od Pałacu Buckingham i skupisk ludzi.

Mimo że sytuacja w Wielkiej Brytanii wciąż jest niepewna (w ostatnich dniach odnotowano rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem), królowa Elżbieta II postanowiła odwiedzić wraz z wnukiem księciem Williamem nowoczesne laboratorium w Salisbury i oficjalnie otworzyć Centrum Analiz Energetycznych w Porton.

Najgłupsze wypowiedzi gwiazd o koronawirusie

W spotkaniu na świeżym powietrzu uczestniczyli też przedstawiciele rządu. Łącznie z obsługą z brytyjską monarchinią miało kontakt 48 osób, które wcześniej zostały poddane testom na COVID-19. W Wielkiej Brytanii nie obowiązuje nakaz noszenia masek w otwartej przestrzeni, choć rekomenduje się, aby je założyć, jeśli nie jest możliwe zachowanie dystansu społecznego.

dsioeb1

Jednak nikt spośród zebranych nie miał na twarzy maseczki. Nawet książę William, który wcześniej w podobnych okolicznościach zakrywał usta i nos. Co prawda, królowa Elżbieta II zachowała ostrożność i podczas spotkania nikt nie przebywał obok niej w promieniu kilku metrów. Jak widać na poniższym zdjęciu, również pozostali utrzymali bezpieczny dystans.

Getty Images

Pierwsza wizyta królowej Elżbiety II po ponad pół roku przerwy wzbudziła zainteresowanie Brytyjczyków oraz światowych mediów. Niektórzy dopatrywali się u monarchini utraty wagi, inni twierdzili, że królowa musi czuć się w świetnej formie, skoro zdecydowała się na oficjalną podróż.

Zastanawia jednak, dlaczego 94-latka znajdująca się w grupie ryzyka, nie zdecydowała się dać Brytyjczykom wzorowy przykład i założyć maseczkę. Dotychczas pozostali członkowie rodziny królewskiej tj. książę Karol, książę William i księżna Kate w trakcie oficjalnych spotkań pokazywali się w maskach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dsioeb1

Podziel się opinią

Share
dsioeb1
dsioeb1