Trwa ładowanie...
d1wwr5c

Królowa Elżbieta odda tron? Pojawiły się spekulacje dotyczące następcy

Królowa Elżbieta II bliska jest rezygnacji z tronu. W sieci pojawiają się bowiem pierwsze doniesienia dotyczące następcy, który miałby być sporym zaskoczeniem dla opinii publicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Królowa Elżbieta odda tron? Pojawiły się spekulacje dotyczące następcy
Królowa Elżbieta odda tron? Pojawiły się spekulacje dotyczące następcy (Getty Images)
d1wwr5c

Amerykański magazyn "Woman’s Day" donosi, że królowa Elżbieta miałaby zdecydować się na rezygnację z brytyjskiego tronu. Jak się okazuje, następcą nie miałby być ani książę Karol, ani jego syn William. Mówi się, że na tronie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii ma ponownie zasiąść kobieta.

Z ustaleń tabloidu wynika także, że królowa Elżbieta II poinformowała swojego syna i spadkobiercę księcia Karola o zmianie kolejności linii.

"Najwyraźniej tuż przed ich przybyciem królowa ujawniła swój wielki plan przekształcenia monarchii. Wie, że przyszłość rodziny leży po stronie Williama i Kate, a nie Karola, który nigdy nie miał pełnego wsparcia swoich poddanych. Mówiła mu, że powinien się przygotować na koronację syna i synowej" - czytamy w "Woman’s Day".

d1wwr5c

Wspomniany artykuł prawdopodobnie jest jedynie wymysłem amerykańskiej prasy. Zgodnie z prawem dotyczącym sukcesji, królowa nie jest osobą decydującą o swoim następcy. Kolejny monarcha weryfikowany jest na podstawie wielu brytyjskich przepisów. Na ten moment książę Karol jest jedynym prawowitym spadkobiercą tronu. Wyjątkiem byłaby sytuacja, w której nie zostałby wybrany przez brytyjski parlament lub samowolnie zrezygnowałby z przejęcia tronu.

Jednak jak będzie naprawdę? Jeszcze wszyscy możemy się zdziwić.

ZOBACZ TAKŻE: Tego żałuje królowa Elżbieta II

d1wwr5c

Podziel się opinią

Share

d1wwr5c

d1wwr5c