Trwa ładowanie...

Królowa wynajęła Karolowi dom do schadzek. Pomagała mu ukrywać romans

Książę Karol nie mógł liczyć na wsparcie matki, królowej Elżbiety II. Jego sprzymierzeńcem na dworze okazała się babcia. To właśnie z Królową Matką stworzył najsilniejszą więź. Powód? Pomagała mu ukrywać romans z Camillą Parker-Bowles.

Królowa wynajęła Karolowi dom do schadzek. Pomagała mu ukrywać romansŹródło: Getty Images
d1geefv
d1geefv

Książę Karol od dnia narodzin przygotowywany był do roli króla. Pewnym było, że jako najstarszy potomek królowej Elżbiety II przejmie koronę po swojej matce. Chłopak nigdy nie mógł jednak liczyć na wsparcie ze strony rodziców. Żadne z nich nie przejmowało się uczuciami syna. Ani Elżbieta, ani Filip nie brali też pod uwagę jego zdania. Karol był całkowicie podporządkowany surowej dworskiej etykiecie.

ZOBACZ WIDEO: Diana była wściekła. Oto czego szczerze nienawidziła w Karolu

W rezultacie świadkami pierwszych kroków małego księcia i wypowiedzianych przez niego słów były nianie oraz... ukochana babcia. Karol nawiązał silną więź z Królową Matką, która próbowała ingerować w jego wychowanie, ale Elżbieta nie chciała jej słuchać.

d1geefv

W 2002 r. podczas pogrzebu Elżbieta Bowes-Lyon przejęty Karol wygłosił wzruszające przemówienie.

- Dla mnie znaczyła naprawdę wiele i bardzo obawiałem się tego momentu. Jakoś nigdy nie czułem, że może nadejść. Wydawała się taka niepowstrzymana. Odkąd byłem dzieckiem, uwielbiałem ją - powiedział.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Wszyscy zastanawiali się wówczas, dlaczego tych dwoje połączyła tak silna więź. Dopiero po latach prawda wyszła na jaw. To właśnie Królowa Matka pomagała mu ukrywać romans z Camillą Parker-Bowles.

d1geefv

Nie jest tajemnicą, że Diana Spencer nie wzbudzała sympatii na królewskim dworze. Elżbieta II u boku następcy tronu chciała widzieć skromniejszą, delikatniejszą kobietę o nienagannej reputacji. Było jasne, że Camilla nie zostanie przez nią zaakceptowana. Parker-Bowles nie zamierzała czekać. Wyszła za mąż za oficera armii brytyjskiej, po którym przejęła nazwisko, a z Karolem romansowała przy cichym przyzwoleniu swojego męża oraz właśnie Królowej Matki.

Getty Images
Źródło: Getty Images

Jak donosi zagraniczna prasa, Elżbieta Bowes-Lyon ułatwiała wnukowi randki z Camillą. Jako że wiedziała, że romans Karola z mężatką (podczas gdy książę również sam był żonaty) wywołałby skandal, wypożyczała kochankom swoją posiadłość w Szkocji. To właśnie tam odbywały się schadzki przyszłego króla i Parker-Bowles. Wiedzieliście, że Królowa Matka aż do tego stopnia nie akceptowała księżnej Diany?

d1geefv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1geefv