Trwa ładowanie...

Krystyna Janda w akcji "Nie świruj, idź na wybory". Głosy sprzeciwu nic nie dały

"Nie świruj, idź na wybory" to kontrowersyjna akcja kojarzona z gwiazdami, które są przeciwne obecnej władzy. Swoją cegiełkę dołożyła Krystyna Janda, choć filmiki jej poprzedników były ostro krytykowane za rzekome wyśmiewanie niepełnosprawnych.

Krystyna Janda w akcji "Nie świruj, idź na wybory". Głosy sprzeciwu nic nie dałyŹródło: twitter.com
d37jlp4
d37jlp4

"Nie świruj, idź na wybory!" została zainicjowana przez fotografa Tomasza Sikorę. W przedsięwzięciu wzięli udział znani ludzie kultury, m.in. Janusz Gajos, Robert Janowski, Anna Cieślak, Zbigniew Hołdys czy Wojciech Pszoniak. Teraz do głosowania w nadchodzących wyborach parlamentarnych (13. października) zachęca także Krystyna Janda.

"Absolutnie boska Krystyna Janda. Wow! Jej słuchać trzeba i śmigać na wybory też! I nie świrować!" – zachwycał się Zbigniew Hołdys, udostępniając filmik aktorki w mediach społecznościowych.

d37jlp4

Aktorka znana z krytykowania PiS-u najwyraźniej nie przejęła się kontrowersjami, jakie narosły wokół całej akcji. Szczególne oburzenie wywołał filmik Wojciecha Pszoniaka, który apelując o "nie świrowanie", udawał człowieka z chorobą psychiczną.

"Parodiowanie osób niepełnosprawnych? To prosta sugestia, że 'trzeba być lepszym od nich" - ocenił w sieci Patryk Jaki. "Czegoś tak obrzydliwego dawno nie widziałem" - stwierdził. Polityk dodał, że ruchy, które imituje aktor Wojciech Pszoniak, mogą dotyczyć np. osób z porażeniem mózgowym, czyli często niewinnych, marzących o akceptacji. "Po prostu wielki skandal" - grzmi Patryk Jaki.

d37jlp4

Joachim Brudziński (PiS) ocenił, że wśród artystów otwarcie deklarujących poparcie dla opozycji zapanowała "jakaś dziwna moda". "Chyba rywalizują w konkursie kto z zrobi z siebie większego pajaca" - napisał.

Obejrzyj: Gdańsk. Obchody 4 czerwca. Krystyna Janda porwała tłum przed ECS

d37jlp4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37jlp4