Trwa ładowanie...

Kłopoty księcia Andrzeja. Chcą go przesłuchać amerykańskie służby

Książę Andrzej wciąż ma sporo problemów po tym, jak wyszło na jaw, że był w kontakcie z Jeffreyem Epsteinem. Amerykańscy śledczy domagają się przesłuchania go w sprawie afery pedofilskiej z udziałem biznesmena.

Share
Książę Andrzej prawdopodobnie będzie musiał zeznawać w sprawie Jeffreya Epsteina
Książę Andrzej prawdopodobnie będzie musiał zeznawać w sprawie Jeffreya EpsteinaŹródło: Getty Images
dvzmp27

Książę Andrzej wycofał się z życia publicznego i zrezygnował z wykonywania obowiązków królewskich po tym, jak wyszło na jaw, że jest zamieszany w aferę pedofilską Jeffreya Epsteina. Miało dojść do zbliżenia z nieletnią wówczas Virginią Giuffre, które zaaranżował biznesmen. Księcia chcą przesłuchać amerykańskie służby. Oficjalny wniosek do brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych złożył Departament Sprawiedliwości USA.

Z przesłuchaniem był wcześniej problem. Książę Andrzej odmówił współpracy z prokuraturą. Nie chciał też rozmawiać z FBI. Upiera się, że nie pamięta spotkania. Wniosek Amerykanów może jednak zmusić go do zeznań przed sądem pod przysięgą w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Brytyjskie MSW na razie nie chce komentować wniosku i sprawy księcia Andrzeja. Prawnicy księcia zapytani przez "Daily Mail" przyznali, że rozmowy mają odbywać się na zasadach amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, ale nie mogą zdradzić szczegółów, ponieważ obowiązuje zasada poufności.

dvzmp27

Przypomnijmy, że Epstein został aresztowany latem ubiegłego roku. W sierpniu popełnił samobójstwo w areszcie, a strażnikom więziennym, którzy mieli go pilnować, postawiono zarzuty zaniedbania obowiązków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dvzmp27

Podziel się opinią

Share
dvzmp27
dvzmp27