Trwa ładowanie...
d48gj9t

Książę Andrzej naruszył bezpieczeństwo rodziny królewskiej. Wyznanie masażystki

Syn królowej Elżbiety II utrzymywał bliską relację z milionerem-pedofilem i jest oskarżany o wykorzystywanie 17-latki. Teraz na jaw wyszły nowe fakty z przeszłości, które jeszcze bardziej pogrążają księcia Andrzeja.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Andrzej wyrósł na czarną owcę brytyjskiej rodziny królewskiej
Książę Andrzej wyrósł na czarną owcę brytyjskiej rodziny królewskiej (Getty Images)
d48gj9t

Książę Andrzej przyniósł wstyd brytyjskiej rodzinie królewskiej i został zmuszony odstąpić od sprawowanych obowiązków. Mimo to nad jego głową cały czas zbierają się czarne chmury. Skompromitowany monarcha został teraz postawiony w złym świetle przez niejaką Monique Giannelloni, która opowiedziała o epizodzie z czerwca 2000 r.

Obejrzyj: "The Crown" 3 Netflix: Nowa królowa Olivia Colman

Giannelloni, dziś 55-letnia właścicielka restauracji na południu Francji, poznała księcia Andrzeja poprzez wspólną znajomą, Ghislaine Maxwell. Bliską współpracownicę Jeffreya Epsteina, która miała mu pomagać w prowadzeniu handlem żywym towarem, uprawiać stręczycielstwo z udziałem nieletnich itp. Giannelloni pracowała wtedy jako masażystka, a Maxwell była jedną z jej klientek.

d48gj9t

Maxwell wielokrotnie korzystała z jej usług w prywatnej posiadłości, czasami w obecności Epsteina. Pewnego razu poleciła ją księciu Andrzejowi, który czekał na masaż w Pałacu Buckingham.

  Getty Images
(Getty Images)

- Nie znałam Andrzeja i nigdy wcześniej nie poznałam nikogo z rodziny królewskiej – mówiła Giannelloni w "Daily Mail". Zdziwiła się więc, że umówienie spotkania w najważniejszym domu w kraju odbyło się poprzez krótką rozmowę z sekretarką księcia.

Kobieta wspomina, że przed wejściem do domu królowej nikt jej nie przeszukał i nie sprawdził dokumentów. Nie była wpisana do żadnego rejestru na wjeździe. Po masażu dostała czek na 75 funtów od sekretarki księcia.

d48gj9t

- Tak łatwo było dostać się do pałacu. Niepokoiło mnie to, bo mogłam być kimkolwiek – mówiła Giannelloni.

Książę Andrzej wie, że zawiódł królową, ale nie przyznaje się do kontaktów z 17-latką Getty Images
Książę Andrzej wie, że zawiódł królową, ale nie przyznaje się do kontaktów z 17-latką (Getty Images)

Takie zachowanie księcia i jego współpracownicy było poważnym naruszeniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących w domu królowej Elżbiety II. Pałac Buckingham poproszony o komentarz w tej sprawie odciął się od udzielania informacji na temat działania ochrony.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza plama na wizerunku księcia Andrzeja. 59-letni syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa przyznał się niedawno przed kamerami, że utrzymywanie relacji z Epsteinem po jego wyjściu z więzienia było błędem. Nie ma sobie jednak nic do zarzucenia w sprawie rzekomych spotkań z Virginią Roberts. Kobieta była jedną z dziewczyn zmuszanych przez milionera do prostytucji. Księcia Andrzeja poznała w 2001 r. i mówi wprost, że Epstein trzy razy zabierał ją do monarchy na spotkania o charakterze seksualnym.

Jeffrey Epstein był amerykańskim finansistą, który przesiedział w więzieniu 13 miesięcy za zmuszanie 14-latki do prostytucji. Choć podejrzewano go o podobne czyny względem 36 innych nieletnich.

d48gj9t

W czerwcu znowu trafił za kraty bez możliwości wyjścia za kaucją i miał być sądzony za handel żywym towarem. Najmłodsze ofiary miały po 14 lat. Mężczyźnie groziło za to 45 lat więzienia. 10 sierpnia popełnił samobójstwo w więziennej celi. Dwa dni przed śmiercią spisał testament, w którym przekazał cały swój majątek wyceniony na 577 mln dol. na fundusz powierniczy. Nie wskazał jednak bezpośredniego spadkobiercy.

d48gj9t

Podziel się opinią

Share
d48gj9t
d48gj9t