Trwa ładowanie...
d17eald

Książę Andrzej uwikłany w aferę pedofilską. Zrobił sobie zdjęcie z ofiarą

Książę Andrzej opowiedział przed kamerami o kompromitującej relacji z milionerem-pedofilem. Syn królowej Elżbiety II wie, że zawiódł rodzinę królewską, ale nie przyznaje się do zarzutów stawianych mu przez rzekomą ofiarę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Książę Andrzej wie, że zawiódł królową, ale nie przyznaje się do kontaktów z 17-latką
Książę Andrzej wie, że zawiódł królową, ale nie przyznaje się do kontaktów z 17-latką (Getty Images)
d17eald

Andrzej udzielił bezprecedensowego wywiadu BBC, który zostanie wyemitowany w sobotę wieczorem. Już teraz wiadomo, że książę Jorku żałuje swoich kontaktów z Jeffreyem Epsteinem, milionerem skazanym za wykorzystywanie nieletnich do prostytucji. Ale zaprzecza, jakoby sam korzystał z takich usług. W trakcie wywiadu padło niewygodne pytanie o Virginię Roberts, która miała być trzykrotnie wykorzystywana przez Andrzeja, gdy była 17-latką.

Obejrzyj zwiastun "The Crown" - serial o brytyjskiej rodzinie królewskiej

d17eald

59-letni syn królowej Elżbiety II i księcia Filipa przyznał się przed kamerami, że utrzymywanie relacji z Epsteinem po jego wyjściu z więzienia było błędem. Nie ma sobie jednak nic do zarzucenia w sprawie rzekomych spotkań z Virginią Roberts. 36-latka była jedną z dziewczyn zmuszanych przez milionera do prostytucji. Księcia Andrzeja poznała w 2001 r. i mówi wprost, że Epstein trzy razy zabierał ją do monarchy na spotkania o charakterze seksualnym.

Po sieci krąży zdjęcie z 2001 r., na którym książę Andrzej obejmuje nastoletnią Virginię Roberts. Syn królowej stwierdził jednak przed kamerami, że nie pamięta, by kiedykolwiek poznał tę kobietę.

- On zna prawdę i ja znam prawdę – mówiła w innym wywiadzie Roberts, dziś 36-letnia matka.

d17eald

Przypomnijmy, że Jeffrey Epstein był amerykańskim finansistą, który przesiedział w więzieniu 13 miesięcy za zmuszanie 14-latki do prostytucji. Choć podejrzewano go o podobne czyny względem 36 innych nieletnich.

Jeffrey Epstein miał być sądzony za handel żywym towarem i namawianie nieletnich do prostytucji. Ofiary pojawiały się w jego posiadłości na Manhattanie Getty Images
Podziel się

W czerwcu znowu trafił za kraty bez możliwości wyjścia za kaucją i miał być sądzony za handel żywym towarem. Najmłodsze ofiary miały po 14 lat. Mężczyźnie groziło za to 45 lat więzienia. 10 sierpnia popełnił samobójstwo w więziennej celi. Dwa dni przed śmiercią spisał testament, w którym przekazał cały swój majątek wyceniony na 577 mln dol. na fundusz powierniczy. Nie wskazał jednak bezpośredniego spadkobiercy.

Epstein obracał się w gronie wpływowych biznesmenów, polityków i członków rodziny królewskiej, którym miał dostarczać nieletnie prostytutki. To doprowadziło do powstawania teorii spiskowych, które odrzucają samobójczą śmierć milionera i mówią o zabójstwie na zlecenie. Epstein mógł bowiem obciążyć swoich wpływowych klientów podczas składania zeznań.

d17eald

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


d17eald

d17eald
d17eald