Trwa ładowanie...
d3ahf8f

Księżne Kate i Meghan mogą nosić tiary, a kuzynki Harry'ego i Williama już nie. Powód jest prosty

Każde ozdobne nakrycie głowy ma na brytyjskim dworze znaczenie. Jasno jest też określone kto, co i kiedy może nosić.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Drogocenna ozdoba jest podkreśleniem statusu
Drogocenna ozdoba jest podkreśleniem statusu (ONS/Getty Images)
d3ahf8f

Nakrycie głowy na brytyjskim dworze zawsze było niezwykle istotną kwestią, zwłaszcza u pań. Przyjęło się już tradycyjnie, że na oficjalnych uroczystościach żadna z kobiet nie może się pojawić z gołą głową. Wybierają więc fantazyjne kapelusze, czepki czy toczki. Nie bez powodu. Nakrycia i ozdoby często mają różne znaczenia.

Szczególnie dotyczy to przedstawicielek rodziny królewskiej. Podczas wyjątkowych uroczystości księżne mogą nosić we włosach drogocenne ozdoby. Zarówno Kate, jak i Meghan na przykład, gdy tylko mają okazję, z dumą noszą królewskie tiary. Jednak jak się okazuje, tylko one miały ten przywilej.

d3ahf8f

Księżniczki Beatrycze i Eugenia, niezależnie od tego, jak podniosła byłaby uroczystość, nie mogą założyć tiary. Dlaczego? Powód jest prosty. W rodzinie królewskiej tiary mogą nosić tylko mężatki.

Ekstrawaganckie klejnoty i tiary nie są noszone w ciągu dnia, a tylko zamężne kobiety mogą nosić diademy - tłumaczył kiedyś w BBC Grant Harold, ekspert ds. etykiety. - Od zawsze dla zamężnych kobiet tiary były sposobem na pokazanie swojego statusu i poinformowanie innych, że nie szukają małżonka – dodał.

Sytuacja zmieni się niebawem dla księżniczki Eugenii. 12 października wychodzi za mąż za ukochanego Jacka Brooksbanka. Pobiorą się w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor, czyli w tym samym miejscu, co Harry i Meghan. Od tej pory także i ona z dumą będzie mogła nosić tiarę.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3ahf8f

Podziel się opinią

Share
d3ahf8f
d3ahf8f