Trwa ładowanie...

Kto zapłaci za ochronę Harry'ego i Meghan? Tabloid podburza Brytyjczyków

Daily Mail, tabloid skłócony z Harrym i jego żoną, nie zaprzestaje swojej kampanii przeciwko nim. Teraz sugeruje, że Brytyjczycy będą musieli zapłacić 20 milionów funtów za ochronę księcia Harry'ego i księżnej Meghan. Ile jest w tym prawdy?

Kto zapłaci za ochronę Harry'ego i Meghan? Tabloid podburza BrytyjczykówŹródło: Getty Images
du77kuh
du77kuh

Informowaliśmy że oficjalne służby bezpieczeństwa w Kanadzie planują zaprzestać ochraniania Harry'ego i Meghan, gdy ci ostatecznie pozbędą się statusu starszych członków rodziny królewskiej. Jako osoby publiczne, w dodatku potomkowie królowej Elżbiety II, mają prawo do takiej ochrony w każdym kraju Zjednoczonego Królestwa (czyli także w Kanadzie). Ale odkąd chcą zostać osobami prywatnymi z pracą i bez publicznych obowiązków, taka ochrona im już się nie należy.

Wykorzystując ten fakt brytyjski tabloid Daily Mail (książę Harry procesuje się z jego wydawcą) podał, że ochrona książęcej pary kosztuje 20 milionów funtów (niepotwierdzone) i teraz tę kwotę będą musieli zapłacić brytyjscy podatnicy (także niepotwierdzone). Przy okazji cytuje kilka twittów osób przekonanych, że będą musieli płacić te kwoty z własnych podatków.

Oficjalne zakończenie "służby" Harry'ego i Meghan ma nastąpić ostatniego dnia marca tego roku, wtedy zapewne poznamy wszelkie ustalenia, które będą temu towarzyszyć.

Przypominamy o już zapowiedzianych oficjalnych wydarzeniach, w których Meghan i Harry wezmą udział:

  • 5 marca Meghan i Harry będą uczestniczyć w rozdaniu nagród Endeavour Fund - organizacji wspierającej żołnierzy i pracowników służb publicznych w rehabilitacji
  • 6 marca książę Harry spotyka się z Lewisem Hamiltonem
  • 7 marca Meghan i Harry będą gośćmi muzycznego festiwalu Mountbatten Festival
  • 9 marca oboje wezmą udział w uroczystej mszy za Zjednoczone Królestwo w opactwie Westminster, to jedyne potwierdzone wydarzenie, na którym mają być wspólnie z Kate i Williamem
du77kuh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du77kuh