Trwa ładowanie...
d1n7zo6

Lady Gaga stawia czoło traumie. "Próbowałam to wymazać z umysłu"

Lady Gaga została bohaterką październikowej sesji okładkowej magazynu "Vouge". Stylowe zdjęcia to jednak nie wszystko. Wokalistka postanowiła otworzyć się przed fanami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lady Gaga
Lady Gaga (Materiały prasowe)
d1n7zo6

Lady Gaga zdecydowała się na wyjątkowo intymny wywiad, w którym wróciła do traumatycznych przeżyć sprzed lat. W rozmowie z "Vouge" wyjawiła, że została zgwałcona w wieku 19 lat. - Minęły lata, zanim mogłam otwarcie mówić o tym, co się stało - przyznała.

- Nikt o tym nie wiedział. Teraz myślę, że przede wszystkim usiłowałam wymazać to zdarzenie z mojego umysłu. Ale w końcu urosło do rangi wielkiego, obrzydliwego potwora. A żeby sobie z tym poradzić, musisz się zmierzyć z potworem - tłumaczyła w wywiadzie.

Jednak szczere wyznanie, jakiego udzieliła na łamach "Vouge'a", nie jest pierwszym w tej sprawie. Wokalistka już w 2015 r. w rozmowie z Howardem Sternem na antenie radia Sirius XM wyjawiła, że cierpi na syndrom stresu pourazowego. Dodała, że po latach prób poradzenia sobie z traumą w pojedynkę, w końcu zdecydowała się opowiedzieć o niej otwarcie i stawić jej czoła. Dopiero teraz jednak mówi o tym, jak stara się, by jej życie wróciło do normy.

- To połowa drogi w walce o moje zdrowie psychiczne. Na początku okłamywałam wszystkich wokół, czułam, że nikt nie wie i nie zrozumie, jak wielki odczuwam ból. Ale ostatecznie otworzyłam się i przyznałam, że mam zespół stresu pourazowego. Nie chciałam już się dłużej ukrywać i już nie muszę - powiedziała w wywiadzie.

d1n7zo6

Gaga zdecydowała się też pójść o krok dalej i opowiedzieć, jak w praktyce objawia się u niej zespół stresu pourazowego. - Czuję się mała i ogłuszona. Znacie to uczucie, kiedy jesteście na szczycie kolejki górskiej i nagle macie zjechać pod bardzo dużym nachyleniem? Ten strach, który ściska żołądek, a przepona odmawia posłuszeństwa? Często to przeżywam. Mam problemy z oddychaniem, moje ciało dostaje spazmów i zaczynam płakać. To właśnie czują ofiary, które wciąż przeżywają swoje traumy. Zawsze mówię, że trauma ma swój mózg. Znajdzie sposób, żeby wniknąć do wszystkiego, co robisz - dodała.

Wokalistka przyznała także, że zdaje sobie sprawę, że nie jest "najpiękniejszą dziewczyną w klasie" i właśnie nad takim postrzeganiem siebie długo pracowała podczas kręcenia zdjęć do filmu "Narodziny gwiazdy". To samo dotyczyło jej bohaterki, Ally. - Nie jestem tak pewna siebie - wyjawiła piosenkarka.

Dodała też, że partnerujący jej Bradley Cooper, który jest też reżyserem filmu, zmył jej makijaż przed zdjęciami próbnymi. - Czułam się brzydka. Ustawiło mnie to dokładnie w takim położeniu, w jakim powinnam być. Gdy moja bohaterka mówiła, że czuje się brzydka, to było to autentyczne - dodała. Przyznała, że to właśnie dzięki Cooperowi dotarła do swojej delikatnej strony, a przez to stała się bardziej pewna siebie. - Producenci sugerowali, jak powinnam wyglądać, ale ich powstrzymałam. Nie chciałam być pokazywana jak inne, seksowne kobiety. Miałam własną wizję - podsumowała.

d1n7zo6

Podziel się opinią

Share

d1n7zo6

d1n7zo6