Trwa ładowanie...
d7rpy3l

Led Zeppelin uznani za niewinnych. Sprawa sądowa o utwór została rozstrzygnięta

Zakończyła się batalia sądowa dotycząca utworu "Stairway To Heaven" legendarnej grupy Led Zeppelin. Zgodnie z decyzją wymiaru sprawiedliwości zespół został uniewinniony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Led Zeppelin uznani za niewinnych. Sprawa sądowa o utwór została rozstrzygnięta
Led Zeppelin uznani za niewinnych. Sprawa sądowa o utwór została rozstrzygnięta (East News)
d7rpy3l

W 2014 r. kultowy zespół Led Zeppelin został pozwany o splagiatowanie utworu "Taurus" grupy Spirit, w którym miało dojść do skopiowania gitarowego riffu w przeboju "Stairway To Heaven". Dwa lata później legendy rocka zostały uniewinnione. W 2018 r. sąd apelacyjny stwierdził jednak, że w trakcie analizy sędziowie popełnili serię błędów i piosenka po raz kolejny trafiła pod lupę specjalistów.

ZOBACZ TAKŻE: 75-letni Mick Jagger na plaży z dwuletnim synem i dziewczyną

Przełomowy wyrok zapadł 9 marca 2019 r. Stosunkiem głosów 9-2 sędziowie zdecydowali, że utwór "Stairway To Heaven" nie narusza praw autorskich piosenki zespołu Spirit. Ostatecznie stwierdzono, że struktura obu utworów nie jest podobna.

Utwór "Stairway to Heaven" pojawił się na czwartym studyjnym albumie grupy Led Zeppelin z 1971 r. Nagranie jest uznawane za jeden z największych klasyków w historii rocka. W 2004 r. piosenka znalazła się na 31. miejscu listy 500 utworów wszech czasów według magazynu "Rolling Stone".

d7rpy3l

Podziel się opinią

Share

d7rpy3l

d7rpy3l