Trwa ładowanie...

Leonardo DiCaprio przeznaczył 5 mln dolarów. Aktor ratuje lasy Amazonii

Lasy Amazonii trawione są przez pożary w rekordowym tempie. Leonardo DiCaprio przeznaczył 5 mln dolarów na walkę z żywiołem.

Leonardo DiCaprio przeznaczył 5 mln dolarów. Aktor ratuje lasy AmazoniiŹródło: Getty Images
dpk64tf
dpk64tf

Leonardo DiCaprio przeznaczył 5 mln dolarów. Aktor ratuje lasy w Amazonii

Leonardo DiCaprio znany jest ze swojej działalności charytatywnej. Aktor wspiera aż prawie 30 organizacji, które pomagają potrzebującym. Tym razem zajął się problemem lasów Amazonii.

DiCaprio przeznaczył kwotę w wysokości 5 mln dolarów na walkę z pożarem. Ma to być początkowe zobowiązanie organizacji, która postuluje również o darowizny na ratowanie lasów deszczowych. Aktor na łamach swojej fundacji Earth Alliance przyznał granty o wartości ponad 100 milionów dolarów na projekty związane z ochroną lasów deszczowych na całym świecie.

"Earth Alliance jest zobowiązany pomóc w ochronie świata natury. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni trwającym kryzysem w Amazonii, który uwypukla delikatne zachwiania klimatu, różnorodność biologiczną i dobrobyt ludności tubylczej" - napisał aktor na Instagramie.

Pożar lasów deszczowych Amazonii

Amazonia jest największym na świecie lasem deszczowym, który odpowiada za dostarczanie nam ok. 20 proc. tlenu. Od początku 2019 r. odnotowano już 72 843 pożarów.

dpk64tf

Przyczyną katastrofy jest postępujące wylesianie terenów ze względu na hodowlę bydła i uprawę paszy. Według stacji CNN, rolnicy i hodowcy podpalają ziemię w celu dalszej eksploatacji, co przyczynia się do rozprzestrzeniania się ognia.

dpk64tf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpk64tf