Trwa ładowanie...
d3zuly4

Magda Gessler mogła złamać prawo. Reklama lodów Ice Queen miała naruszyć ustawę

Magda Gessler ostatnio wypuściła własną markę lodów Ice Queen. W ramach promocji rozdała ich aż tonę za darmo. Przy okazji mogła złamać prawo. Pojawiły się smaki alkoholowe, więc naruszyła ustawę o wychowaniu w trzeźwości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magda Gessler mogła złamać prawo. Reklama lodów Ice Queen miała naruszyć ustawę
Magda Gessler mogła złamać prawo. Reklama lodów Ice Queen miała naruszyć ustawę (East News, Fot: Kamil PIKLIKIEWICZ)
d3zuly4

Magda Gessler złamała prawo?

Magda Gessler chce podbić rynek lodów ze swoją marką Ice Queen. Ostatnio sprawdziliśmy, jak smakuje jej produkt oparty o przepis prababci z Sardynii. Na reklamie restauratorka nie oszczędziła - rozdała Polakom aż tonę lodów zupełnie za darmo. Przy okazji mogła złamać prawo.

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", wśród rozdawanych lodów były dwa o smakach alkoholowych - campari z pomarańczą oraz prosecco. Tymi dwiema propozycjami Gessler prawdopodobnie naruszyła ustawę o wychowaniu w trzeźwości.

d3zuly4

Zgodnie z treścią dokumentu "zabrania się promocji produktów oraz usług, których nazwa, znak towarowy, kształt graficzny lub opakowanie wykorzystuje podobieństwo lub jest tożsame z oznaczeniem napoju alkoholowego". Prawnicy komentujący dla "DGP" są zgodni - Gessler naruszyła prawo. Za taki czyn grozi kara grzywny od 10 tys. do 500 tys. zł.

Reklama lodów Ice Queen niezgodna z ustawą? Jest reakcja biura prasowego

Na zaistniałą sytuacją szybko zareagowało biuro prasowe marki Ice Queen. Wyjaśnia, że "producent nie zamierza sprzedawać czy rozdawać lodów aromatyzowanych alkoholem dzieciom i nie są jedyną marką, która wprowadziła do swojej oferty lody o smaku np. prosecco czy szampana".

Jednak stanowisko biura prasowego może nie mieć żadnego znaczenia. - Przepis ustawy nie różnicuje, czy dany produkt wykorzystujący bezpośrednie skojarzenie z konkretnym rodzajem alkoholu jest oferowany dzieciom czy może jedynie dorosłym - stwierdziła dr Magdalena Świeca na łamach gazety.

d3zuly4

Podziel się opinią

Share

d3zuly4

d3zuly4