Trwa ładowanie...
d3oxvln

Maja Ostaszewska o zakazie aborcji. "Nie damy się zamknąć w klatkach"

Maja Ostaszewska jest znana z głośnego angażowania się w sprawy społeczne, więc kiedy w debacie publicznej powrócił temat aborcji, aktorka zabrała głos w mediach społecznościowych. Jej zdaniem "fundamentaliści wykorzystują czas pandemii, kiedy ludzie walczą o zdrowie i życie, o przetrwanie, do przepchnięcia swoich chorych projektów".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maja Ostaszewska wzywa do oporu
Maja Ostaszewska wzywa do oporu (Getty Images)
d3oxvln

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że 15 kwietnia w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu "Zatrzymać aborcję", zakładającego całkowity zakaz aborcji w Polsce. W 2016 r. podobny projekt pod hasłem "Stop aborcji" doprowadził do masowych demonstracji ("czarny protest"), ale ostatecznie Sejm go odrzucił. Ostaszewka protestowała wtedy i dziś także ostro się wypowiada na temat próby wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji.

Obejrzyj: jak gwiazdy spędzają kwarantannę

"Do Sejmu wraca chory, fundamentalistyczny projekt całkowitego zakazu aborcji, nawet w przypadku trwałego, nieodwracalnego uszkodzenia płodu, czy zagrożenia życia matki, nawet kiedy ciąża jest wynikiem gwałtu na nieletniej" – napisała aktorka na swoim profilu na Instagramie.

d3oxvln

"Jakie to obrzydliwe, że fundamentaliści wykorzystują czas pandemii, naszej izolacji, czasu kiedy ludzie walczą o zdrowie i życie, o przetrwanie, do przepchnięcia swoich chorych projektów" – czytamy u Ostaszewskiej na profilu.

Zobacz także: Maja Ostaszewska przyłącza się do akcji społecznej. Będzie wspierać lekarzy

Aktorka wie, że dziś nie da się zorganizować kolejnego "czarnego protestu" i zgromadzić na ulicach tysięcy kobiet. "Ale nie damy się zamknąć w klatkach, tak jak nie pozwoliłyśmy na to w 2018" – zapowiedziała Ostaszewska.

d3oxvln

Podziel się opinią

Share

d3oxvln

d3oxvln