Trwa ładowanie...

Maja Ostaszewska przyłącza się do akcji społecznej. Będzie wspierać lekarzy

"Owacje dla lekarzy" to inicjatywa społeczna, która ma pokazać wdzięczność dla pracowników służby medycznej w tak trudnym okresie. Do wzięcia w niej udziału zachęca również Maja Ostaszewska.

Maja Ostaszewska przyłącza się do akcji społecznej. Będzie wspierać lekarzyŹródło: ONS.pl, fot: Pawel Kibitlewski
d11ebl6
d11ebl6

Koronawirus zbiera coraz większe żniwa na całym świecie. Wieczorem, 29 marca, ministerstwo zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych ofiarach koronawirusa w Polsce. W sumie liczba zakażonych wynosi w naszym kraju 1862, w tym 22 ofiary śmiertelne. Na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19 stoją lekarze.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieci księcia Williama i księżnej Kate oklaskują walczącą z koronawirusem służbę zdrowia

Internauci zachęcają do wzięcia udziału w akcji pod hasłem "Owacje dla lekarzy". Polega ona na tym, aby stojąc w oknie lub na balkonie podziękować oklaskami pracownikom służby zdrowia za ich zaangażowanie i trud w walce z pandemią.

Akcja odbywa się co niedzielę o 17. Podobne podziękowania składali już obywatele Włoch czy Wielkiej Brytanii. Kilka dni temu na instagramowym profilu Pałacu Kensington opublikowano uroczy filmik, na którym widać klaszczących George'a, Charlotte i małego Louise'a, dzieci Kate i Williama.

d11ebl6

Do udziału w akcji zachęcają również polskie gwiazdy, jak m.in. Kasia Kowalska, której córka obecnie znajduje się w szpitalu. Tym razem prośba pojawiła się ze strony Mai Ostaszewskiej. Aktorka za pośrednictwem Instagrama opublikowała nagranie, w którym przekonuje internautów, by również wzięli udział w inicjatywie.

"W każdą niedzielę o 17-tej otwieramy nasze okna, wychodzimy na balkony i brawami okazujemy wdzięczność Wszystkim Pracownikom Służb Medycznych! To oni stoją na pierwszej linii frontu. Walczą o zdrowie i życie innych, ryzykując własnym. Pamiętajmy również, że potrzebne jest im teraz realne wsparcie. Jest wiele instytucji, fundacji, które zbierają fundusze na zakup profesjonalnego sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej. Niech każda/każdy z nas dołoży swoją cegiełkę. I błagam, nie lekceważcie zaleceń lekarzy. Zostając w domu, pomagamy im ratować życie innych. Bądźmy solidarni" - napisała Ostaszewska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d11ebl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11ebl6