Trwa ładowanie...
dgtdc5h

Maja Ostaszewska przyłącza się do akcji społecznej. Będzie wspierać lekarzy

"Owacje dla lekarzy" to inicjatywa społeczna, która ma pokazać wdzięczność dla pracowników służby medycznej w tak trudnym okresie. Do wzięcia w niej udziału zachęca również Maja Ostaszewska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maja Ostaszewska wspiera lekarzy
Maja Ostaszewska wspiera lekarzy (ONS.pl, Fot: Pawel Kibitlewski)
dgtdc5h

Koronawirus zbiera coraz większe żniwa na całym świecie. Wieczorem, 29 marca, ministerstwo zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych ofiarach koronawirusa w Polsce. W sumie liczba zakażonych wynosi w naszym kraju 1862, w tym 22 ofiary śmiertelne. Na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19 stoją lekarze.

ZOBACZ TAKŻE: Dzieci księcia Williama i księżnej Kate oklaskują walczącą z koronawirusem służbę zdrowia

Internauci zachęcają do wzięcia udziału w akcji pod hasłem "Owacje dla lekarzy". Polega ona na tym, aby stojąc w oknie lub na balkonie podziękować oklaskami pracownikom służby zdrowia za ich zaangażowanie i trud w walce z pandemią.

dgtdc5h

Akcja odbywa się co niedzielę o 17. Podobne podziękowania składali już obywatele Włoch czy Wielkiej Brytanii. Kilka dni temu na instagramowym profilu Pałacu Kensington opublikowano uroczy filmik, na którym widać klaszczących George'a, Charlotte i małego Louise'a, dzieci Kate i Williama.

Do udziału w akcji zachęcają również polskie gwiazdy, jak m.in. Kasia Kowalska, której córka obecnie znajduje się w szpitalu. Tym razem prośba pojawiła się ze strony Mai Ostaszewskiej. Aktorka za pośrednictwem Instagrama opublikowała nagranie, w którym przekonuje internautów, by również wzięli udział w inicjatywie.

"W każdą niedzielę o 17-tej otwieramy nasze okna, wychodzimy na balkony i brawami okazujemy wdzięczność Wszystkim Pracownikom Służb Medycznych! To oni stoją na pierwszej linii frontu. Walczą o zdrowie i życie innych, ryzykując własnym. Pamiętajmy również, że potrzebne jest im teraz realne wsparcie. Jest wiele instytucji, fundacji, które zbierają fundusze na zakup profesjonalnego sprzętu medycznego i środków ochrony osobistej. Niech każda/każdy z nas dołoży swoją cegiełkę. I błagam, nie lekceważcie zaleceń lekarzy. Zostając w domu, pomagamy im ratować życie innych. Bądźmy solidarni" - napisała Ostaszewska.

dgtdc5h

ZOBACZ TAKŻE: Na wydarzeniu na FB Wirtualnej Polski "Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów" będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

dgtdc5h

Podziel się opinią

Share

dgtdc5h

dgtdc5h