Trwa ładowanie...

Małgorzata Pieczyńska pomaga Ukraińcom. Pod swój dach przyjęła dwie osoby

Wojna w Ukrainie pokazała nie tylko, jak bardzo człowiek potrafi być okrutny, ale też jak bardzo potrafi być dzielny i waleczny. To także moment, w którym Polacy zjednoczyli się w słusznym celu, by pomóc wschodnim sąsiadom. Małgorzata Pieczyńska, jak wiele innych osób, udostępniła Ukraińcom miejsce w swoim domu.

Małgorzata Pieczyńska przyjęła Ukraińców pod swój dach.Małgorzata Pieczyńska przyjęła Ukraińców pod swój dach.Źródło: AKPA
d2mlvl8
d2mlvl8

Rozpoczęta przez Rosjan wojna w Ukrainie trwa od 24 lutego. To pokaz ludzkiego okrucieństwa i zniszczone miasta. Postawa Ukraińców napawa nadzieją. Odwaga i bohaterstwo - tym charakteryzują się nasi wschodni sąsiedzi.

Pozytywnym akcentem jest również postawa Polaków, którzy zjednoczyli się w słusznym celu - by pomóc naszym sąsiadom w tej okropnej i tragicznej sytuacji. Każdy pomaga na tyle, na ile może. Małgorzata Pieczyńska jest jedną z tych osób, które zdecydowały się na przyjęcie uciekających przed wojną pod swój dach.

Kiedy dowiedziała się o wybuchu wojny, Małgorzata Pieczyńska była w swoim drugim domu - w Sztokholmie. Aktorka nie czekała długo i wróciła do Warszawy, bo wiedziała, że bardziej realnym jest niesienie pomocy uchodźcom w Polsce.

Małgorzata Pieczyńska przyjęła pod swój dach małą Ewę i jej mamę. I wygląda na to, że aktorka naprawdę mocno się w tę pomoc zaangażowała. "Wczoraj przyjechały szczęśliwie z Ukrainy. Mała Ewa nie wie jeszcze, jak długi będzie ten etap jej życia, na razie powolutku koimy jej nerwy, a misiowy sklep na Chmielnej super się do tego nadawał" - napisała na Instagramie.

Jak długo mogą być dziećmi? Księżna Kate będzie musiała się tym martwić wcześniej, niż sądziła

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2mlvl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d2mlvl8