Trwa ładowanie...

Małgorzata Rozenek podziękowała Oldze Tokarczuk na Instagramie

Małgorzata Rozenek dołączyła do grona gwiazd, które skomentowały ogromny sukces Olgi Tokarczuk. Celebrytka na Instagramie powiedziała, co myśli o Noblu dla polskiej pisarki.

Share
Małgorzata Rozenek podziękowała Oldze Tokarczuk na InstagramieŹródło: ONS.pl
d2447o1

Literacką Nagrodą Nobla dla Olgi Tokarczuk żyje cała Polska. Pierwszą osobą, która pogratulowała Tokarczuk tego zaszczytu, był Piotr Gliński. Następnie słowa uznania posypały się ze strony wielu celebrytów, wśród nich był Borys Szyc, Anna Dereszowska czy Olga Bołądź.

Teraz do tego grona dołączyła również Małgorzata Rozenek. Okazuje się, że 41-letnia gwiazda jest wielką fanką twórczości Olgi Tokarczuk. Można było się tego spodziewać, gdyż przekonania obu pań wcale nie są takie odmienne. Rozenek nie ukrywa tego, że wspiera środowisko LGBT. Natomiast Tokarczuk to zdeklarowana feministka, która swoimi odważnymi politycznymi poglądami narażała się na pogróżki ze strony polskiej prawicy.

Małgorzata Rozenek wyraziła uznanie wobec polskiej noblistki na swoim instagramowym profilu, gdzie pojawiło się zdjęcie Tokarczuk z podpisem:

d2447o1

"Wszystko przeminie. Mądry Człowiek wie o tym od samego początku i niczego nie żałuje. Jeden z moich ukochanych cytatów z Niej... Noblistki... Olga Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych". WIELKIE GRATULACJE Pani Olgo. DZIĘKUJEMY!"

Przypomnijmy, że powieściopisarka otrzymała Literacką Nagrodę Nobla za motyw transcendencji w swoich książkach. Szwedzka Akademia tak argumentowała swoją decyzję: "Nagroda dla Olgi Tokarczuk za narracyjną wyobraźnię, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia".

d2447o1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2447o1
d2447o1